Bayern deklasirao Šahtar

Nogometaši Bayerna izborili su plasman u četvrtfinale Lige prvaka nakon što su u uzvratnom dvoboju osmine finala u Münchenu deklasirali Šahtar 7:0 nakon što je prvi dvoboj završio bez golova.

Ključni trenutak utakmice dogodio se već u trećoj minuti kada je branič Šahtara Oleksander Kučer skrivio jedanaesterac i dobio crveni karton zbog prekršaja nad Mariom Götzeom. Bio je to najbrži crveni karton u povijesti Lige prvaka. Do sada je rekord držao igrač Werdera Valerien Ismael koji je u rujnu 2004. protiv Intera isključen nakon pet minuta i 52 sekunde.

Thomas Müller je sigurno realizirao kazneni udarac i širom otvorio Bavarcima vrata prolaza. U nastavku susreta bilo je sasvim jasno kako Šahtar s igračem manje ne može parirati njemačkom prvaku. Do kraja poluvremena Bayern je zabio još jedan gol, a strijelac je bio Jerome Boateng u 34. minuti.

U drugom poluvremenu Bayern je nastavio ‘puniti’ suparničku mrežu i još pet puta je zatresao mrežu Andrija Pjatova, a strijelci su bili Franck Robery (49), Müller (52), Holger Badstuber (63), Robert Lewandowski (75) i Mario Götze (87).