Prvijenac Nikole Vlašića u dresu Evertona

U susretu 2. kola E skupine Europske lige Everton je na Goodison Parku odigrao 2-2 protiv Apollon Limassola, nesuđenog protivnika Širokog Brijega u 3. Pretkolu ovosezonskog izdanja EL, a drugi pogodak za engleski sastav zabio je Nikola Vlašić.

Bivšem veznjaku splitskog Hajduka bio je to prvijenac u dresu engleskog premierligaša.

Gosti su poveli u 12. minuti golom Adriana Sardinera, a izjednačio je Wayne Rooney u 21. minuti nakon velike pogreške gostujuće obrane.

Nikola Vlašić je ušao u igru početkom drugog poluvremena, a u 66. minuti je doveo svoju momčad u vodstvo. Gylfi Sigurdsson je sjajnom asistencijom uposlio mladog hrvatskog nogometaša koji je izašao ispred Bruna Valea i svladao ga prizemnim udarcem.

U 86. minuti gosti su ostali s igračem manje, no samo dvije minute kasnije izjednačio je Yuste. Za goste je Anton Maglica odigrao cijeli susret, dok je Antonio Jakoliš igrao do 61. minute. U drugom susretu iz ove skupine Lyon i Atalanta su odigrali 1-1.

Na ljestvici vodi Atalanta sa četiri boda, Lyon i Apollon imaju po dva boda, a Everton je posljednji s jednim bodom.