Prva faza Eura završena uz veliku dramu: Ovo su svi parovi osmine finala

Obje utakmice zadnjeg kola u skupini F, ona Francuske i Portugala u Budimpešti te Njemačke i Mađarske u Münchenu, završene su 2-2, što je Francuzima donijelo prvo mjesto, Nijemcima drugo, a Portugalci su u osminu finala otišli kao treći.

Mađarska je dvaput vodila na Allianz Areni. Do pogotka za 1-0 Mađari su došli u 11. minuti, kad je Adam Szalai udarcem glavom svladao Neuera na ubačaj Nega. Njemačka je u 66. minuti izjednačila kad je mađarski vratar Gulacsi otišao u prazno, a Kai Havertz poslao loptu u mrežu.

No, samo dvije minute poslije Mađari su opet šokirali njemačke navijače. Adam Szallai je bio asistent, a strijelac Andras Schafer koji je glavom poslao loptu pokraj istrčalog Neuera.

Sve do 84. minute Njemačka je bila na zadnjem mjestu u skupini, kad je Leon Goretzka svladao Gulacsija i odveo “elf” do drugog mjesta u skupini i dvoboja osmine finala protiv Engleske na Wembleyju 29. lipnja.

Vodeći pogodak za Portugal na Puskas Areni u Budimpešti postigao je Cristiano Ronaldo u 31. minuti iz kaznenog udarca kojeg je skrivio francuski vratar Hugo Lloris nokautiravši Danila pri pokušaju boksanja lopte, piše Hina.

Francuska je izjednačila u drugoj minuti sučevog dodatka u prvom poluvremenu, također iz jedanaesterca, dosuđenog zbog prekršaja Semeda na Mbappeu, a precizan je bio Karim Benzema.

Isti je igrač postigao pogodak u 48. minuti na asistenciju Paula Pogbe.

Konačnih 2-2 postavio je Cristiano Ronaldo u 60. minuti, ponovno iz kaznenog udarca, dosuđenog zbog igranja rukom debitanta Koundea. Portugalu je taj pogodak donio treće mjesto i plasman u osminu finala u kojoj će igrati protiv Belgije 27. lipnja u Sevilli.

Francuzi su završili kao pobjednici skupine sa samo pet bodova i 28. lipnja u Bukureštu ih čeka dvoboj protiv Švicarske.