Pripadnici DVD-ova Uzarići i Jare očistili prostor oko tržnice u Širokom Brijegu

Pripadnici dobrovoljnih vatrogasnih društava Uzarići i Jare proveli su u subotu uspješnu tehničku intervenciju čišćenja i uređenja platoa oko gradske tržnice u Širokom Brijegu.

U ekološkoj akciji sudjelovala su četiri člana DVDa Uzarići i jedan član DVDa Jare.

Vatrogasci su temeljito očistili cijeli krug oko tržnice, što je uključivalo kupljenje nakupljenog otpada, košenje trave te detaljno trimanje i uređenje zelenih površina.

Sama tržnica na kraju je ispuhaa od sitne nečistoće i u potpunosti očišćena.

Akciju na terenu predvodio je Željko Vukoja ispred Civilne zaštite grada Širokog Brijega.

Prostor tržnice godinama nije bio u urednijem stanju, a organizatori i sudionici akcije apeliraju na sugrađane da savjesno odlažu otpad kako bi ovaj javni prostor i dalje ostao čist.

>> Pročitajte i: Radna akcija na Uzarićima: Članovi DVD-a i mještani očistili selo i uredili crkveno dvorište

(www.jabuka.tv | Foto: DVD Uzarići)





36 komentara

  • Sta su oni, vateogasci ili gradska cistoca? Sta placamo svaki mjesec komunalnom i slicnim udbaskim institucijama?

  • Predlažem da gradske službe navedeni prostor prvo dodatno očiste: dezinficirati ga, deratizirati ga i dezinsekticirati ga…a onda na kraju urediti ga i ofarbati/okreciti….ako ništa napraviti tu 20 tak parking mjesta…tako da se više vozila na parkiraju između stambeni zgrada i kina ili jos gore na nogostup i cestu….u prijevodu iskoristiti prostor a ujedno pomaknuti vozilo ispred kina i onih zgrada preko puta kina i bivse policije. Da napokon ono ondje bude dvosmjerna kao što i jest….

  • Ovo je zbogom pameti, DVD čiste a onaj ćelo iz čistoće se samo slika, Pavkoviću treba u okviru čistoce zaposlite 2-4 čovijeka koji će samo održavati zelene površine a ne da ovo rade vatrogasci, ovo je sramota.

  • Svi pričamo kako smo dobri, a smeće se baca svugdje. Voziš se u autu i vidiš kako iz drugog leti plastična boca, limenka od soka ili piva, opušci, sve završi kraj ceste. Mentalitet baci samo neka nije u tvom dvorištu.

  • Zasto se placaju komunale usluge?
    Zasto nema par ljudi da uvijek odrzavaju parkove, setaliste uz rijeku i ostale povrsine koje su zapustene, a na zalost ima toga.
    A svaka cast vatrogascima koji su odradili tudi posa

  • To je jedina pijaca koja je u betonskom podrumu 😁 zato nije nikad ni profunkcionirala. Moze covik lako dozivit napad panike kad bi tamo zalutao 😁. Pijaca je na otvorenom, prozracnom mjestu, na trgu, centralnom mjestu grada di se ljudi susrecu, di setaju, di se moze doziviti dusa grada.

  • Bi bila i trznica, mada mislim da ljudi koji prodaju domace, ne mogu napriraviti tako da nema ni smisla, ali bi mozda iz nekih drugih gradova dolazili prodavat

  • hahahaha dok gradske age sijede i smišljaju kako bez rada doći do novca, ovi momci sa sela čiste ima grad.

  • Strašna vijest DVD komunalno poduzeće sramota tko god je nagovorio ili iskoristio Dobrovoljne vatrogasce u komunalne redare. Sramota nedajte svoje dostojanstvo da trošite u čistoću.

  • Sramota teska kod tolko profesionalni sluzbi da ljudi iz sela dolaze smece cistiti po gradu ,ako su vece kolicine bile uvjek je Civilna zastita bila angaziranja na ciscenju grada i okoline.

  • Svaka cast momci sve pohvale.
    A drug Zoka nek i dalje sjadi kenja i brzine mijenja i nek mu djelatnici rade od 6 do 11h i dalje.To nema i kod nas u Njemackoj.

  • Svaka čast Uzarćanima i Jaranima .
    Momci kapa do poda.Sramota od onih kojima je to posao.
    Placu imaju i nek rade

Komentiraj: