Premijer liga: Berba bodova za goste, Velež stigao do prvog boda, dvije utakmice prekidane

U subotu su odigrane četiri utakmice  u četvrtom kolu Premijer lige BiH, dok su utakmice Široki Brijeg – Sarajevo i Zrinjski – Zvijezda 09 odgođene zbog europskih obaveza Zrinjskog i Sarajeva i bit će odigrane naknadno.

Može se reći da je subota bila poprilično plodonosan dan za gostujuće momčadi.

Naime od četiri utakmice, gosti su pobijedili u tri, a posljednja je završila remije.

Pobjeda Borca u Bijeljini

Banjalučki Borac stigao je do vrijedne pobjede protiv Radnika na gostovanju u Bijeljini.

Domaći su poveli iz jedanesterca u ranoj fazi utakmice, točnije u 4. minuti kada pogodio Dejan Maksimović.

Ipak početkom drugog poluvremena u 55. minuti dosuđen je novi jedanesterac, ovaj put za goste iz Banja Luke. Siguran realizator s bijele točke za izjednačenje bio je Stojan Vranješ.

Radnik je dosta pritiskao u nastavku, ali u sami kraj utakmice Banjalučani stižu do pobjede. Premijerligaški veteran Saša Kajkut postavio je konačnih 1:2 za Borac u 90. minuti.

Treba reći kako je ovu utakmicu obilježio i kratkotrajan prekid zbog nacionalističkog navijanja gostujućih navijača Lešinara, koji su usput i uzvikivali ime osuđenog ratnog zločinca Ratka Mladića.

Tuzla City uzela skalp Mladosti

Druga utakmica koja je odigrana u ranijem terminu (17:30), bila je ona u Doboju kod Kaknja, između domaće Mladosti i gostujuće Tuzle City.

Kao bolji iz ovog dvoboja izašli su Tuzlaci koji su slavili s minamlnih 1:0.

Siguran realizator s bijele točke za pobjedu svoje momčadi bio je Vojo Ubiparip u 66. minuti.

Derbi u Zenici pripao sve boljem Željezničaru

Vrlo dinamična i burna utakmica odigrana je na Bilinom Polju. A tako je uvijek kad se sastanu Čelik i Željezničar.

Iako je na utakmici bilo dosta prigoda s obje strane, Željezničar je bio bolji u ključnim trenucima i zasluženo stigao do nova tri vrijedna boda.

Dvostruki strijelac za Sarajlije bio je sjajni Sulejman Krpić, koji je pogodio najprije u 49. minuti, a potom i u 72. minuti.

Željezničar pod Amarom Osimom igra sve bolje i bolje i može se reći kako će i oni imati dosta toga za reći u borbi za sami vrh ljestvice, trenutno su na prvom mjestu (Sarajevo ima utakmicu manje, a Tuzla City ima lošiju gol razliku).

Plavi s Grbavice imaju i zanimljivu gol razliku (5:0) i jedina su momčad uz Sarajevo koja još nije primila pogodak u novoj sezoni Premijer lige.

Ono što je obilježilo ovu utakmicu su također određeni incidenti, koje su ovaj put izazvali domaći navijači.

U drugom poluvremenu napravili su veliku bakljadu zbog čega je utakmica prekidana, a na teren su ubacili brojne tvrde predmete, čak su gostujućeg trenera Amara Osima gađali bocama, sendvichima, upaljačima itd.

Ipak situacija se do kraja smirila, ali sigurno je da Zeničane očekuje velika kazna od strane NS BiH.

Velež uoči dolaska Širokog stigao do prvog boda u novoj sezoni

Razlog za zadovoljstvo nakon ovog kola imaju mostarski Rođeni.

Oni su na neugodnom gostovanju na Tušnju uspjeli ostati neporaženi od domaće Slobode uz nepopularan rezultat od 0:0.

Bila je to dosta tvrda i izjednačena utakmica gdje su obje momčad imali svoje prilike, a posebno Sloboda, ali sve je završilo podjelom bodova.

Veležu, kojeg je ovaj tjedan počeo trenirati Feđa Dudić bi ovaj bod mogao biti velik podstreh za nastavak natjecanja a posebno pred dolazak Širokog Brijega.

Premijer liga se nastavlja idući vikend u uobičajenom rasporedu.