Posušje uzelo vrijedan bod s Tušnja

Nogometaši Posušja remizirali su sa Slobodom na Tušnju u sklopu 10. kola Premijer lige BiH. Rezultat je na kraju bio 1:1.

Nakon početne blage inicijative Slobode, prvo je zaprijetilo Posušje preko Ilinkovića u 8. i Bešlića u 9. minuti, ali prvom je udarac izblokiran, a drugom je Bukvić uhvatio loptu.

Dženis Beganović je na drugoj strani šutirao preko gola u 25. minuti. 11 minuta kasnije odličnu prigodu imali su Posušani. Luka Begić naišao je na odbijenu loptu u šesnaestercu i snažno šutirao, a lopta je otišla za malo preko gola.

U 38. minuti prvi put ozbiljnije na utakmici prijeti Sloboda. Najbolji strijelac Tuzlaka, Beganović je snažno šutirao, ali Galić je bio na mjestu.

I onda u samoj završnici prvog dijela, točnije u 45. minuti domaći dolaze do vodstva. Adi Alić se iskupio za promašaj iz prethodne akcije. Beganović je nisko ubacio, a napadač Slobode je s ruba šesnaesterca iz prvog dodira desnom nogom pogodio donji lijevi kut gola Posušana. S vodstvom Slobode od 1:0 otišlo se na odomor.

Veći dio drugog dijela bio je dosta tvrd, igralo se uglavnom na sredini terena bez većih prigoda na obje strane.

I onda u 71. minuti Posušje stiže do izjednačenja rezultata nakon odlične duge akcije. Tomislav Barišić je prošao po desnoj strani i odigrao povratnu loptu za Nikolu Leku čiji prvi udarac brani Bukvić, ali iz drugog pokušaja veznjak Posušja pogađa mrežu za 1:1 na semaforu.

Sloboda je do kraja vršila veći pritisak na posljednju liniju Posušana, ali rezultat se nije mijenjao. Posušje je tako osvojilo vrijedan bod s teškog gostovanja koji će im sigurno dobrodoći u borbi za ostanak u ligi.

U idućem kolu Posušje dočekuje Široki Brijeg, dok Sloboda ide u goste Zrinjskom.

SLOBODA: Bukvić, A. Beganović, Jusić, Karišik, Ćivić (od 75. Zličić), Balić (od 80. Mehmedović), Predragović, Osmić, Dž. Beganović, Maksimović, Alić (od 62. Kurtalić).

POSUŠJE: Galić, T. Barišić, Brekalo, Šuta, Lučić, Landeka (od 50. Lauš), Ilinković (od 65. Leko), Serdarušić, Bešlić (Verunica 65′), Begić L., Begić D. (od 89. Glavina)