Posušje uzelo važan bod na Grbavici

Nogometaši Posušja osvojili su važan bod na Grbavici odigravši 1:1 protiv domaćeg Željezničara.

Nakon početnog ispitivanja snaga, u kojem se činilo da i Posušje može napraviti određene probleme Željezničaru, domaći su preuzeli redove igre i počeli prijetiti golu Luke Kukića.

U 18. minuti u središtu pozornosti je Beganović, ali njegov udarac sa oko 16 metara zaustavlja vratnica. Samo nekoliko trenutaka kasnije, Kukić sjajno brani udarac Štilića, a potom i udarac Drine glavom.

Gostujuća momčad se oslobodila pritiska i u 32. minuti stvorila najbolju priliku u prvom poluvremenu, ali je Gabrijel Boban, kojeg je sjajno proigrao Hanuljak, iz situacije jedan na jedan s vratarom Benderom, vrlo loše je pucao.

U 36. minuti pogodak za vodstvo domaće momčad postiže Armin Hodžić na asistenciju Štilića.

U samoj završnici prvog poluvremena Sedad Subašić promašuje dvije prilike.

U 50. minuti gosti dolaze do izjednačenja. Veliku grešku Josipa Bendera kaznio je Toni Jović.

Domaćin nije mogao uspostaviti intenzitet igre kakav je bio prije pogotka Posušja, odnosno u prvom poluvremenu, pa se uglavnom igralo između dva šesnaesterca.

U 55. minuti Boban je uposlio Tonija Jovića, njegov udarac obranio je Josip Bender koji je odbio loptu, a Luka Begić nije stigao do nje.

Boban je bio razigran, te je u 78. minuti opasno zaprijetio vratima domaćina. Iz okreta je pucao pored gola, a Bender bi teško mogao zaustaviti njegov pokušaj.

Posljednjih desetak minuta proteklo je u pokušajima Željezničara da napravi pritisak pred vratima gostiju, koji su se uspješno branili.

Nakon dvoboja s Bobanom domaći igrač Luka Malić dobio je drugi žuti, odnosno crveni karton.

Željezničar nakon ovog remija ima 29 bodova i polusezonu će završiti na četvrtom mjestu, dok će Posušje ima 23 boda i polusezonu završava na sedmom mjestu.