Posljednja provjera Vatrenih za EURO: Lukaku pogodio za pobjedu Belgije

Hrvatska nogometna reprezentacija poražena je u posljednjoj provjeri uoči EURO-a na gostovanju Belgije s rezultatom 1:0.

Bila je to vrlo jaka provjera za Dalićeve izabranike, jer ipak je riječ o trenutno prvoj reprezentaciji svijeta i jednom od favorita za europski naslov.

Veći dio utakmice izgledao je dosta tvrdo bez previše uzbuđenja, ali Belgijanci su naplatili razdoblje dominacije od 15. do 40. minute.

Prvo su u istoj akciji 31. minuti pogodili prečku (Lukaku) i gredu (Mertens), a onda su u 38. minuti nakon prekida iskoristili smušenost obrane Vatrenih i stigli u vodstvo.

Romelu Lukaku se najbolje snašao u šesnaestercu Hrvatske i volej udarcem svladao Livakovića.

U drugom poluvremenu bilo je dosta zamjena, a vrijedi tek izdvojiti po jednu pravu prigodu na obje strane u posljednjim minutama susreta. Livaković je dva puta obranio udarac Lukakua, a s druge strane Courtois je obranio udarac Brekala, pa je završilo 1:0 za Belgijance.

Dalić može biti zadovoljan s onime što je Hrvatska pokazala u obrambenom dijelu, ali u napadu je izgledala poprilično bezopasno i to je ono što može brinuti uoči otvaranja EURO-a s Engleskom.

BELGIJA: Courtois, Alderweireld, Denayer, Vertonghen – Castagne, Dendoncker, Tielemans, Chadli, Mertens, Carrasco, Lukaku

HRVATSKA: Livaković, Vrsaljko, Vida, Ćaleta-Car, Barišić, Brozović, Kovačić, Rebić, Modrić, Perišić, Petković (još su igrali: Gvardiol, Kramarić, Vlašić, Pašalić, Oršić)