Portugal u završnici slomio čvrste Mađare i upisao uvjerljivu pobjedu

Nogometaši Portugala pobijedili su na Puskas Areni u 1. kolu Europskog prvenstva reprezentaciju Mađarske rezultatom 3:0 pa su tako na sjajan način otvorili ovo kontinentalno natjecanje.

Portugal je u potpunosti dominirao u prvom poluvremenu, ali su prava uzbuđenja uslijedila pred sami odlazak na odmor. Prvo je Mađarska imala veliku priliku u 37. minuti kada je Patricio sjajno obranio pokušaj Szalaija, prenosi Klix.ba.

Samo tri minute kasnije prigodu za Portugal je propustio Jota, a u posljednjoj minuti prvog poluvremena Ronaldo je neočekivano propustio pravi zicer iz blizine. Na odmor se otišlo bez pogodaka.

Identično je bilo i u nastavku utakmice. Portugal je imao inicijativu, ali se ništa zanimljivo nije događalo do 76. minute kada je Portugal tražio jedanaesterac zbog igranja rukom jednog igrača Mađarske u svom šesnaestercu. Situacija se provjeravala i putem VAR-a, ali je sudac Cakir pokazao da nema jedanaesterca.

Mađari su deset minuta prije kraja utakmice čak i postigli pogodak preko Schona, ali je on poništen zbog zaleđa.

A onda u posljednjih pet minuta utakmice pravi šok za Mađare. Prvo je Guerreiro postigao vodeći gol za Portugal, a dvije minute kasnije dosuđen je jedanaesterac za goste nakon prekršaja Orbana. Ronaldo je zatresao mrežu te postigao svoj 10. pogodak na europskim prvenstvima. To je najviše od svih igrača koji su u povijesti igrali na Eurima. Ujedno je postao i prvi igrač koji je igrao na pet europskih prvenstava.

I kada su svi čekali posljednji sudački zvižduk, sjajni Ronaldo je u sudačkoj nadoknadi postigao svoj drugi, a za Portugal treći pogodak za konačnih 3:0. Mađarska već u subotu ima novi težak izazov, a ovaj put protivnik će im biti Francuska. U drugoj utakmici ove skupine u derbiju kola sastat će se Portugal i Njemačka.