Pogledajte što je Finac napravio Jokiću

Denver Nuggetsi u trećoj su utakmici nove NBA sezone prvi put izgubili, i to kod kuće od Cleveland Cavaliersa 99:87.

Nikola Jokić zabio je 22 poena uz šut 9/15 (trice 1/4, slobodna bacanja 5/6), čak 19 skokova, tri asistencije, tri osvojene, ali i čak šest izgubljenih lopti.

Napad Nuggetsa izgledao je statično i neusklađeno, što je rezultiralo čak 21 izgubljenom loptom i šutom od jedva 40%. Osjeća se da nema Jamala Murraya, koji će zbog ozljede propustiti najveći dio sezone.

Ne znam što možemo bolje, možda je ovo realnost. Nadam se da 20 izgubljenih lopti nije realnost, ali moramo biti bolji. Ako ćemo igrati ovako, izgubit ćemo puno utakmica, rekao je Jokić.

Utakmica je odmah na početku krenula po zlu za srpskog centra i njegovu momčad. Već u prvoj minuti Finac Lauri Markkanen presjekao je njegovo dodavanja i povukao kontru. Jokić se nonšalantno vratio u obranu i postavio pod koš kako bi pokušao iznuditi prekršaj u napadu, ali Markkanen je odlučno uzletio i snažno zakucao preko prošlosezonskog MVP-ja.

Cavse je s 20 poena predvodio veteran Kevin Love, a Jarrett Allen zabio je 19 uz 16 skokova.

La Clippersi Ivice Zubca upisali su prvu pobjedu ove sezone svladavši kod kuće sa 116-86 Portland Trail Blazerse, a hrvatski je košarkaš u 24 minute na terenu ubacio deset poena (šut iz igre 5/6) uz osam skokova, četiri asistencije i dvije ukradene lopte.

Prvaci Milwaukee Bucksi slavili su kod Indiane 119:109, a Giannis Antetokounmpo za malo je ostao kratak od triple-doublea s 30 poena, 10 skokova i devet asistencija.

Najbolji strijelac večeri bio je Jayson Tatum koji je s 41 poenom, osam asista i sedam skokova predvodio Boston do pobjede u Charlotteu nakon produžetka, prenosi Index.

Brooklyn Netsi kod kuće su bili bolji od Washington Wizardsa 104:90. Kevin Durant postigao je 25, a James Harden 14 poena.