Pogledajte skupu Perišićevu grešku: Inter izgubio u Torinu, ludilo u borbi za Ligu prvaka

U prvoj utakmici nedjeljnog programa 31. kola Serie A Torino je pred svojim navijačima svladao Inter sa 1:0.

Torino je pobjednički pogodak postigao u 36. minuti nakon akcije u kojoj je ključnu ulogu imao i Ivan Perišić. Hrvatski reprezentativac je, u želji da spriječi kontranapad domaće momčadi, izbio loptu Belottiju, ali ju samo proslijedio dalje do De Silvestrija koji je dodao na suprotnu stranu do usamljenog Adema Ljajića, a ovom nije bilo teško pogoditi nebranjenu mrežu.

Perišić se mogao iskupiti u 70. minuti, ali je nakon njegovog udarca lopta umjesto u mreži završila u vratnici. U početnoj postavi Intera bio je i Marcelo Brozović te odigrao cijelu utakmicu. Zbog žutog kartona zarađenog u 39. minuti Brozović će propustiti sljedeći prvenstveni dvoboj, u kojem će Inter gostovati kod Atalante u Bergamu.

Iako je milanska momčad imala više loptu u nogama i više udaraca te češće ugrožavala gol domaćih, Torino je ostvario treću uzastopnu pobjedu i prekinuo niz od pet utakmica u Serie A u kojima je Inter bio neporažen.

Torino je došao do 45 bodova, ali je ostao na 10. mjestu. Inter je četvrtim prvenstvenim porazom ostao na 59 bodova te ga nakon ovog kola na 4. mjestu može preskočiti Lazio, uspije li pobijediti u nedjelju na gostovanju u Udinama.

U borbi za Ligu prvaka očito će biti jako zanimljivo do samog kraja. Prve četiri momčadi Serie A izborit će plasman u najcjenjenijem klupskom natjecanju, Juventus i Napoli su sigurni, a za preostala dva mjesta borit će se Roma, Inter, Lazio, pa i Milan koji se preporodio od dolaska Gennara Gattusa.