Pogledajte Oršićev gol iz kornera

Dinamo se u srijedu plasirao u četvrtfinale Hrvatskog kupa svladavši na gostovanju u Bijelom Brdu uz dosta muke trenutačno vodeću momčad druge lige BSK s 3:2.

Zagrebački klub vrlo brzo dolazi u vodstvo, već u drugoj minuti susreta, a strijelac je Amir Gojak.

BSK, međutim, izjednačuje u 33. minuti. Mory Gbane zabio je gol glavom.

Dvije minute poslije Josip Čikvar nakon pogreške vratara Danijela Zagorca zabija za 2:1 za BSK. Golman Dinama izašao je s gola, ali je promašio loptu.

Dinamo ipak dolazi do izjednačenja u 39. minuti zahvaljujući Komnenu Andriću, a pobjedu i plasman u četvrtfinale donosi mu u 71. minuti Mislav Oršić, zabivši gol iz kornera.

Mislim da smo jako dobro ušli u utakmicu, bili smo jako motivirani, znali smo da ako i malo dopustimo domaćinu da uđe u utakmicu, da se razmaše, da bi mogli ovdje imati problema. S obzirom na umjetnu travu i uvjete koji su bili na utakmici. Kao što sam rekao, dobro smo ušli, kontrolirali utakmicu. Onda nam se desi neki “blackout”. Domaćin je okrenuo utakmicu u pet minuta. Svi moramo raditi na tome da nam se to više ne događa jer ozbiljni protivnik nam više neće dozvoliti da okrenemo opet utakmicu u našu korist. Tako da izvukli smo najbolje što smo mogli iz ovoga, najbitnije je da smo prošli dalje i čekamo vidjeti što će biti dalje, rekao je Oršić, prenosi HRT.

Potom se osvrnuo na svoj fantastičan gol:

Ne znam što bih rekao na to, na treningu smo uvježbavali centaršut na prvu stativu u gol, meni je malo otišlo previsoko i dobro je završilo danas, tako da sve je dobro.