Podvig Širokobriježana u Aberdeenu – odigrali sjajnu utakmicu i izvukli velikih 1:1

Nogometaši Širokog Brijega ostvarili su veliki rezultat u prvoj utakmici 2. pretkola Europske lige odigravši u gostima sa škotskim Aberdeenom neodlučenih 1:1, pa se s pravom mogu nadati ukupnoj pobjedi u uzvratu koji je za tjedan dana na Pecari što bi uistinu bio veliki uspjeh za ovu momčad.

Aberdeen je vodio prvo poluvrijeme, međutim Širokobriježani su davali do znanja da mogu do bolje rezultata što se u nastavku dogodilo, a u junaka se prometnuo lijevi bočni Stipo Marković koji je zabio taj izjednačujući, uistinu zlata vrijedan gol u 69. minuti susreta.

Domaćin je u početnih desetak minuta imao inicijativu, ali bez pravih prilika, a onda su u 12. minuti gosti zaprijetili preko robusnog Krstanovića, međutim Reynolds je dobro reagirao i otklonio opasnost.

Minutu iza toga Christie pokušava iz slobodnjaka, ali Bilobrk brani, baš kao što dvije minute kasnije zaustavlja Shinniev pokušaj, ali ne i novu priliku u kojoj se našao Ryan Christie nakon odličnog prihvaćanja lopte koju je ispucao vratar Lewis. Napadač domaćih je pogodio za 1:0.

Nedugo nakon toga u prilici je i Adam Rooney, ali na svu sreću ništa od novog zgoditka za Škote. Širokobriježani su u 25. minuti imali prvu veliku priliku u kojoj se našao Begonja nakon Ćorićevog proigravanja, no nažalost bio je neprecizan.

U 28. minuti bilježimo još jednu opasnost pred golom Aberdeena, ali Reynolds još jednom dobro reagira. Lijepu priliku u završnici prvih 45 minuta imao je i Menalo, no njegov pokušaj glavom završio je pored suparničkog gola.

Širokobriježani su u nastavku zaigrali još više napadački što je bilo i razumljivo, pa se tako u dva navrata u šansi našao Čabraja, međutim bio je neprecizan i u 60., kao i u 64. minuti, međutim gosti su ipak u 69. minuti stigli do toliko željenog pogotka i izjednačenja, a strijelac je bio Stipo Marković.

Prije tog izjednačujućeg zgoditka goste je dva puta u jednoj akciji spasio sjajni Bilobrk. Najprije vratar Širokobriježana zaustavlja pokušaj Logana, lopta se odbija do Shinnija, ali Bilobrk i to brani.

Nakon izjednačenja prvu priliku za novo vodstvo imali su domaćini, ali je Maynard, koji je desetak minuta ranije ušao u igru, glavom šutirao pored gola nakon čega je Goran Sablić napravio prvu izmjenu, te umjesto Lončara ubacio Josipa Ćorića, dok su domaćini već ranije obavili dvije izmjene u svojim redovima.

Krstanović je mogau u 84. minuti gostima donijeti potpun preokret, šutirao je glavom, ali je Lewis to obranio, dok je tri minute kasnije na drugoj strani Stewart bio neprecizan.

Bilobrk je u sudačkom dodatku vremena zbog otezanja pri ispucavanju lopte zaradio javnu opomenu, ali što je najvažnije njegova momčad je sačuvala tih 1:1 i neporažena napustila teren stadiona Pitoddrie.

ABERDEEN – Stadion Pitoddrie. Gledatelja: 17.000. Sudac: Eric Lamberhts (Belgija). Prva utakmica 2. pretkola Europske lige: Aberdeen – Široki Brijeg 1:1 (1:0). Strijelac: 1:0 Christie (16), 1:1 Marković (69). Žuti kartoni: Considine (Aberdeen), Bralić i Bilobrk (Široki Brijeg).

ABERDEEN: Lewis, Logan, Shinnie, Considine, O’Connor, Reynolds, McLean (od 73. Stewart), Rooney (od 88. Storey), Mackay-Steven (od 63. Maynard), Tansey, Christie. Šef stručnog stožera: Derek McInnes.

ŠIROKI BRIJEG: Bilobrk, D. Ćorić, Barišić, Bralić, Marković, Begonja, Lončar (od 74. J. Ćorić, od 83. Ćorluka)), Matić, Menalo (od 89. Kožul), Čabraja, Krstanović. Šef stručnog stožera: Goran Sablić.

60 komentara

• sa svake utakmice sinoć odigrane možeš na ytube naći izvještaj,akcije i golove a sa ove nema ništa izuzev što je neki naš seljak sa tv postavio snimak od 30sek.To sve kazuje kao i oni dresovi kod ordabasy u kazahstanu

• Kada jedno sarajevo može pustiti prolaz zairi onda shvataš kakvo je ovo natjecanje.Odeš u Banja luku i izgubiš od metalegea koji igra na neutalnom terenu.Bitna utakmica za ulazak medju 6 a njima za opstanak.Sa radnikom opet u bitnoj utakmici igraš nerješeno na pecari.ODpada liga 6 i igrat ćeš ligu za ostanak.U kupu dobivaš sve redom i osvajaš kup.Izbacuješ troduplo skuplje kazahstance i igraš nerješeno sa 10 puta skupljim aberdenom.Ko to može,ko je u stanju tako isprositi u tome ste najjači.Čemu euforija??Doć ću na pecaru ali to ne znači da vjerujem i da sam glup.Dat ću i ja milostinju od 10 maraka za ulaznicu

• Svaka čaast momci ,vrhunski rezultat,Široki dobro može igrat u Europi ,a u ovoj nakaradi od države ne da mu da bude dobar isili yu mafija ,nek se prepoznaju

• Bravooooooooooooooooo nedavno sam komentiro da se dragi prijatelji netreba ogrijesit o ove momke .I Markovica su smjestali na klupu stagnira centarsut nista svasta se pisalo a on explodira kad je najpotrebnije .Svi do jednog imaju talenat koji samo treba izvuci iz njih a ovaj dugo osporavani covjek na klupi je to postigao .Pa nek neko kaze da nije do trenera.Koliko im das slobode i vjere toliko ce ti i vratiti svaka cast svima .Sad i da izgubite vi ste moralni pobjednici .Hajmo zugatori kupljeno nadtimano prodano hahahaha

• Kupljeno od Želje, Zrinje, Capajeba, Onih Kazahstanski kozojeba evo sad kupio Široki i od viceprvaka Škotske ..da da da patite pacenici Široki je najbolji iiii

• hajde zugatori tj listicki komunisti i uhljebine sto sad sutite,bravo momci svi na pecaru idajte nam milan da se igramo

• Nakon 1.0 za škote na poluvremenu da se oni vrate i izjednače—–HA nebi ni protiv krupe.Ova liga europe je cirkus od takmičenja i većina klubova to izbjegava.Mali klubovi sa siromašnim proračunom tu profitiraju.

• Tako je pajdo.Da gube u Doboju 1;0 na poluvremenu,na kraju bi izgubili 3*0 a ne kod aberdena koji bi u bih prvenstvu onakav kakav je ostavio sve klubove iza seba sa 30 bodova razlike.

• Jebote Doboj nista osobno vec odgovaram ovom gore .Velikaniiiiii kakav je trenutno Siroki igra fantasticno protiv dobrih ekipa zato i jesu igrali u ligi za ostanak jer nisu bodove uzimali olimpiku vitezu metalegu itd dok su u kupu sve naj ekipe prosli za razliku od npr Sarajeva koji je uzimao olimpik vitez itd a izgubio od Sirokog kup ops zaboravi i od Zarie .Jedino mi je drago zbog one budale sa pitpusom hvala sarajwvu zelji zrinjskom sto su pustili kup sad se ispravi hvala ordabasy i aberdenu .Nek i ne produ dalje oni su svjetlo u tunelu bih nogometa Zelji i Zrinjskom sretno abd svi prodemo .lijepa nasa Bih

• eeee sad na Pecaru nek bude kao nekad protiv Zete što je bilo, il barem ko sad protiv Sarajava (protiv Zete je bilo navijanje svih 90 minuta frenetično..i sad se naježim)….i idemo daljeeeee….ufff da je Milana dobiti da igramo to bi bilo ludilo

• Konacno imamo trenera i pomocnike kojima se nitko ne uplice u rad, sto je rijetkost na ovim nasim prostorima, igraju samo najspremniji, ne igraju imena i neke stare zasluge, bravo momci. Ajmoooo !!!!

• opet bravooo sve cestitke i sve naj bolje a oni zugatori i kontrasi mislim da su to navijaci rivalski klubova jer nemogu virovat da to moze bit neko iz opcine Siroki Brig bravo opet bravo

• nisu svi u općini glupi kao ti….ko god razmišlja normalno taj i zna da su prošli 1 kolo što im je pušteno.Vjerovatno će proći i škote jer je ovo takmičenje za najsiromašnije.Klubovima se ne isplati to igrati,jedino ako neko od većih klubova misli da može do kraja pa da igra LP.Eto retardirani majmune i nakazo shvati nešto

• J …… ti ..
        …sve ……svoje NEKA PATI KOGA SMETA SIROKI JE PRVAK SVIJETA NEKA SAMO SUZE BROJE MI BROJIMO MILIONE ………..STO NE PUSTISE SIROMASNO SARAJEVO CAST SARAJEVU NISTA OSOBNO VEC ODGOVARAM OVOM RETARDINJU SIROMASNOM

• Kretenu zaostali znaš zašto je mančester osvijio.Zato što su znali da kroz prvenstvo nemogu u LP i ozbiljno su ušli u to takmičenje.Roma je pustila lionu zato što nisu želili ići dalje jer je se znalo da mančester osvaja a roma kroz prvenstvo ide u LP.glup si ,retardiran i treba ti nešto kazati.Ne virujem da ih u gradu ima puno takvih.

• Za vlaka nisu prijatelji nazalost to su nasi domaci zavidnici sto nisu oni ili sin ili brat na mjestu pocetne postave ili bar klupe vec jok vire iz rupe kad ce kraj da sta naskrabaju ns jabuci

• Jel vas stid slavit ovakvu pobjedu?Aberden je 3 puta bolja momcad al eto opet milostinja potrebna sirokom.Sva sreca igra hajduk pa nisam gledao cirkus u skotskoj,cuo sam da je gore namjestena tekma od one u finalu da sarajevom,zamisli siroki dobije aberdena a jajce i olimpik se igraju sa sirokim ko s malom mackom hahahahhahahahhahahahaha,koji naivci

• Da Siroki mozda nije pustio njima sta mislis .Kao da im je bitno to bilo nece ispast a sve pomeli u kupu pacenice glupi Volim te Siroki volim Sablica upravu i Markovica volim Siroki i Barisica Menala Loncara i Corica Bilobrka Begonju i Matica tra la la volim Cabraju I Krstanovica Hrgovica Corica pa opet Sablica i Markovica volim sve eto nama titule tralala pacenici u rupe ovo treba biti himna poz do slusanja

• Frustrirani tovare imas slobodnu dalmaciju pa seri…

Na korak smo do treceg pretkola 🙂
        A ova sezona bi mogla biti jako dobra…Siroki sampion!!!

• Nasadim na žilu tebe i partizanski klub NOV i POJ i druga Tite (plus Titu), orjunaše, usdrugu “naš hajduk”, i dio onih iz torcide što su se priklonili toj udruzi. Okani se Širokog, eno ti tvog Ajduka i Levskog.

• Neka oni nas samo pustaju boli nas racku neka nas puste i u skupine kad im se ne isplati. Sta to skoti igraju pa im se gadi uefa liga? Mos mislit

• BiH igraju suci kako narede prijatelji iz Sarajva, igraci su nebitni. Siroki bi bio na vrhu BiH lige da sude Evropski suci a ne Bosanski

• opet bravooo Siroki a i dalje sam cvrsto ubijedjen da ovi sto zugaju i kontriraju nisu iz opcine Siroki Brig jer ovo sto poneki komentiraju je jednostavno za ne virovat to nasi sugradjani ni u snu nebi pomislili a kamoli napisali bravooooo klube voljeni

• Ma jesu oni iz širokog samo ko će tebi objasnit da su oni u pravu.Oni isto navijaju za klub.Oni su uvjereni da široki trenutno ima najbolju ekipu u bih i da bi trebali biti prvaci.Isto su uvjereni da nikada klub iz bih neće proći u 3 pretkolo lp ako nema vezu.Široki ima vezu.Bez veze niko ništa ne može.To ti shvati a vidim da si zaludjen klubom.Nemože široki igrati sa aberdenom 1;1.Bez obzira kakav je aberden ovu sezonu,opet su daleko i daleko jači od širokog.Sarajevo je ispalo jer nisu želili ić dalje.Neisplatno je to financijski shvati to jer mislim da si normalan čovik.

• Za ovog iznad.Po kojem ti kriteriju znaš da Široki ima neku vezu tamo negdje i gdje se uspostavlja ta veza.Odigraj kladionicu i dobij novac,a to ćeš vrlo lako ostvariti.Nađeš one osobe koje imaju tu vezu i zamoliš ih da ti kažu kojom vezom će biti rezultat na kraju susreta.Nije pametno praviti se sveznalica jer sveznalicama se obično rugaju i uzmu ih što se u nas kaže na lako.

• Poz.Evo sada hladne glave zelim cestitati nasem klubu i momcima .Rodeni sam sirokobrijezanin katolik i domoljub a prije svega vjerni navijac.Kad kazem vjerni onda mislim na navijaca koji zeli i rezutatski i financijski uspjeh svom klubu.Rezutati su se dobro poceli nazirati i presretan sam zbog toga a za financijski losiji uspjeh smo i mi krivci zvizdeci himni a time smo direktno nastetili klubu.Volim svoj Siroki poslije Boga i obitelji pa si dajem za pravo dragi prijatelji Molim vas da postujemo himnu ona je i nasa da postujemo Sarajevo Zelju Slobodu Zrinjski i sve ostale da na stadion mogu povesti sinove da se raduju pa da i cestitaju protivniku uspjeh da priznamo da smo i mi krivci za neka desavanja da mogu otici na Kosevo Grbavicu …… da pogledam i navijam bez da strepim kad cu dobiti bocu u glavu kad cu cuti gazi ustase ili neko od nasi gazi balije .Molim vas lijepa se prica pise o nasem Sirokom nemojmo ni sad a ni kada izgube pljuvati po njima svi su oni nasi momci i neka.A za one koji govore kako u nas niko ne igra do katolici zelim reci da je i to dobro jer mi bar svom no jednom momku nemozemo psovati majku b……. niti cetnicku a to se negdje drugo desava Volimo ove momke klub svoj grad Skripare ali i postujmo sve ostale hvala lijepo .Bog Naprid Siroki i puno srece Zelji I Zrinjskom

• Potpuno se slazem s Brigom.I ja sam zvizdao ne iz mrznje prema Bih vec pa da ti posteno kazem neznam ni sam.Euforija adrenalin sta vec a evo sad mi je zao da je bacena ljaga na voljeni klub da zugatori se mogu nasladivati.25 tisuca je veliki novac da je dat za nesto korisno pa hajde ali savezu koji samo puni svoju kasu ali i ja sam kriv.Zasto gadati protivnicke igrace oni su dosli igrat nogomet ne provocirati e zato se slazem sa Brigom svaka cast