Europska liga – Pobjede Hajduka i Osijeka bez primljenog pogotka

Hrvatski predstavnici Hajduk i Osijek bili su uspješni domaćini u prvim susretima 2. pretkola Europske lige budući da su i jedni i drugi slavili bez primljenog pogotka, a posebno impresivan bio je nastup Osječana.

Momci Zorana Zekića su u jednoj fantastičnoj atmosferi Gradskog vrta sa 2:0 porazili Luzerna, a po prikazanoj igri zaslužili su i uvjerljiviji trijumf.

Na vodeći gol čekalo se sve do 66. minute kada je Bočkaj iz auta daleko ubacio lopta na koju je natrčao Muzafer Ejupi i sa nekih 12 metara zabio gol za vodstvo Osječana.

Eroš Grezda je u 79. minuti postigao gol za konačnih 2:0, a domaćini su nakon toga mogli i do trećeg gola da je Boban bio precizniji, baš kao što su i u prvih 45 minuta u nekoliko navrata prijetili, ali gosti su se uspješno branili sve do sredine nastavka, no u dva navrata njihova obrana ipak je kapitulirala pa treba vjerovati kako će Osječani u uzvratu znati sačuvati ovu prednost i proći dalje.

Istom tome se nadaju i u Hajduku premda oni na uzvrat u Sofiju nose gol prednosti protiv Levskog kojeg su svladali 1:0 u utakmici igranoj u Dugopolju s obzirom da je Poljud bio “zauzet” zbog nekakvog koncerta!

Gol odluke zabio je najbolji strijelac HNL-a iz prošle sezone Marko Futacs realiziravši najstrožu kaznu u 24. minuti koja se dogodila zbog očiglednog prekršaja nad Savvasom. Imali su Splićani tijekom utakmice još 3-4 dobre prilike, ali su i gosti u 78. minuti mogli do izjednačenja kada je Panajotov glavom šutirao iznad grede gola Dantea Stipice.

Hrvatski predstavnici ovog ljeta u Europi imaju za sada pet odigranih utakmica uz isto toliko pobjeda i ostvarenom gol razlikom 11:0!