Pobjedom u francuskom finalu Montpellier stigao na europski tron

Nantes i Montpellier su u finalu Lige prvaka u rukometu odigrali odličan susret, a na kraju je do pobjede od 32:26 stigla momčad Montpelliera.

Početak utakmice je bio veoma izjednačen, tako da su obje momčadi igrale gol za gol, te je Nantes u prvom dijelu prvog poluvremena imao i rezultatsku prednost, ali pred sami kraj prvog dijela igre koncentracija je pala, te je Montpellier to odlično iskoristio i stigao do prednosti 16:13 s kojom je otišao na odmor, javlja ScSport.ba.

U drugo poluvrijeme Nantes opet ulazi odlično i stiže prednost Montpelliera, ali u momentima kada su trebali napraviti potpuni preokret, dešava se nova ”crna rupa” u igri, pa Montpellier odlazi na pet golova razlike, da bi na kraju slavili pobjedu od šest pogodaka viška, odnosno 32:26.

Najefikasniji igrači na susretu bili su Ludovic Fabregas i Diego Simonet sa po šest postignutih pogodaka, dok je u redovima Nantesa najefikasnij igrač bio Kiril Lazarov sa pet postignutih pogodaka.

Vrijedi istaći da je Nantes u završnici natjecanja imao velikih problema, jer je nekoliko igrača imalo povrede, a najviše se primjetio nedostatak bh. reprezentativca, Senjamina Burića, koji je do nesretne povrede bio jedan od najboljih u redovima ove momčadi.

U susretu za treće mjesto PSG je svladao Vardara 29:28 tako da je francuska rukometna dominacija u ovoj sezoni potpuna. Tri njihova kluba na tri vodeća mjesta su europskoga poretka.