Pobjedom u Čitluku Posušje ovjerilo titulu jesenskog prvaka

Nogometaši Posušja zimsku stanku na drugoligaškom jugu dočekuju s pet bodova prednosti u odnosu na drugoplasirani Tomislav i šest više od trećeplasirane momčadi Klisa budući da je trolist vodećih slavio nove pobjede u posljednjem kolu jesenske polusezone.

Derbi 15. kola odigran je na čitlučkim Barama, a gosti iz Posušja pobijedili su s 1:0 zgoditkom Danijela Begića u 23. minuti. Čekao se prvi golgeter lige Dominik Begić, a eto dočekao njegov prezimenjak Danijel.

U drugom poluvremenu susreta strijelac tog jedinog zgoditka doživio je tešku ozljedu noge, te je na nosilima napustio teren čitlučkog stadiona, a tom prilikom pored gostujućih pljeskom su ga ispratili i domaći ljubitelji nogometa.

Tomislav je s visokih 5:1 u Livnu dobio svoga domaćina Troglava (Bandić 2, Bagarić, Šimić, Kovačević / Brzović – autogol), a uspješno gostovanje imala je i momčad Klisa porazivši u Mostaru Branitelja sa 2:0 golovima Šimunovića i Jahića.

Pored Posušja još su dva gosta slavili pobjede od 1:0, pa je tako Stolac zgoditkom Boškovića još u subotu dobio Turbinu u Jablanici, dok je Rama imala uspješan izlet na more svladavši Neumljane pogotkom Zahirovića.

Gruđani su kao domaćini pobijedili posljednjeplasiranu Slogu iz Ljubuškog s minimalnih 1:0 (Bračić), a Sloga iz Uskoplja Kamešnicu (Abazović).

Rezultati 15. kola:

Brotnjo – Posušje 0:1, Grude – Sloga (Lj) 1:0, Sloga (U) – Kamešnica 1:0, Branitelj – Klis 0:2, Troglav 1918 – Tomislav 1:5, Neum – Rama 0:1, Turbina – Stolac 0:1. Slobodan je bio Cim.