Pobjeda Žunića, četiri dvoranska rekorda Hrvatske

Na dvoranskom atletskom prvenstvo Hrvatske za seniore i seniorke postignuta su  četiri dvoranska rekorda Hrvatske. Prvenstvo je održano u dvorani na Zagrebačkom velesajmu.

Atletičarka Dinamo-Zrinjevca Paola Borović popravila je svoj i hrvatski dvoranski rekord u troskoku pobijedivši sa skokom od 13,55 m. Borović je pobijedila i u skoku u dalj skočivši 6,03 m.

Brzi hodači su ponovo rušili rekorde pa je tako Bruno Erent iz Agrama je na 3000 m ishodao novi dvoranski rekord kod seniora u vremenu 13:47,35, a njegova klupska kolegica Ivana Renić je to napravila kod seniorki i postavila novi dvoranski rekord sa 14:58,01.

Novi hrvatski rekord postavila je ženska štafeta 4×400 splitskog ASK-a u sastavu Lara Klojčnik, Josipa Cecić, Ivona Zemunik i Petra Cokarić s rezultatom 3:49,91.

Dodajmo i kako je pobjednik na 60 m Zvonimir Ivašković (Dinamo Zrinjevac) slavio s rezultatom 6,75 i time istrčao normu za predstojeće Europsko dvoransko prvenstvo u Glsgowu.

U bacanju kugle pobijedio je naš rekorder u ovoj disciplini Stipe Žunić (ASK) s hicem od 19,72 m, dok je Ana Šimić (Agram) slavila u skoku u vis preskočivši 1,81 m.

Uspješna je bila Ivana Lončarek (Agram) koje je osvojila dva naslova prvakinje Hrvatske i to na 60 m sa 7,50 i na 60 m prepone sa 8,19.

Po dva naslova prvakinje Hrvatske osvojile su još Katarina Vukančić (Agram) na 1500 m (4:44,19) i na 3000 m (9:56,87) te Ivona Zemunik (ASK) koja je pobijedila na 800 m (2:15,48) i u štafeti 4×400 ASK-a.

Kod seniora dvostruku krunu osvojili su Dino Bošnjak (Velika Gorica) na 1500 m (3:56,46) i na 3000 m (8:33,64) te David Šalamon (Sloboda) pobjednik utrke na 400 m sa 47,58, a bio je i član pobjedničke štafete AK Sloboda.

Najuspješniji su bili atletičari Agrama osvojivši 21 medalju pri čemu sedam zlata, Dinamo-Zrinjevac je osvojio 17 medalja, od toga pet zlata, AK Karlovac je osvojio šest odličja, dok su splitski ASK i Sloboda Varaždin osvojili po pet medalja.

Ostale naslove dvoranskog prvaka Hrvatske osvoji su: Seniori – Ivan Katić na 800 m (1:53,91), Marko Čuljak na 60 m prepone, Dino Pervan u skoku u dalj (7,67 m), Alen Melon u skoku u vis (2,13 m), Ivan Mišković u troskoku (15,07 m) i štafeta 4×400 m AK Sloboda (3:24,11) u sastavu Valentino Bečeheli, David Šalamon, Karlo Marciuš i Gabrijel Stojanović.

Seniorke – Lucija Pokos na 400 m (54,49), Elija Valentić u skoku s motkom (4,00 m) i Marija Tolj u bacanju kugle (15,66 m).