Pobjeda Barcelone, Messi nadmašio Peleov rekord

Nogometaši Barcelone slavili su s 3-0 (2-0) na gostovanju kod Valladolida u utakmici 16. kola španjolske La Lige.

Efikasno izdanje katalonske momčadi nagovijestio je francuski branič Lenglet pogotkom u 21. minuti. Na 2-0 je prednost gostiju povećao Nizozemac Braithwaite.

U nastavku se u strijelce upisao i Leo Messi koji je pogotkom u 65. minuti postao rekorderom po broju golova za jednu momčad (644), nadmašivši legendarnog Brazilca Pelea s kojim se izjednačio prije tri dana, kad je postigao pogodak u prvenstvenom dvoboju s Valencijom, piše HRT.

Dvoboj Villarreala i Athletic Bilbaa završio je 1-1, a baskijska momčad je povela u 19. minuti pogotkom Inakija Williamsa. Domaćin je do izjednačujućeg pogotka došao u 75. minuti, a strijelac je bio Pino.

U derbiju momčadi iz vrha španjolske Primere Atletico Madrid je s 2-0 (0-0) nadigrao Real Sociedad na gostovanju u San Sebastianu. Madridska momčad je do vodstva stigla iz prvog udarca na utakmici unutar okvira vrata, a strijelac je u 49. minuti bio Hermoso. Pobjedu Simeoneove momčadi potvrdio je Llorente u 74. minuti.