Pet poništenih golova i dva isključenja: Chelsea nanio Tottenhamu prvi poraz

Chelsea je u uzbudljivom londonskom derbiju u sklopu 11. kola Premier lige s 4:1 pobijedio Tottenham, koji je završio dvoboj s devetoricom na terenu, dok je za “Blues” junak s “hat-trickom” bio senegalski napadač Nicolas Jackson.

Tottenhamu je to bio prvi poraz sezone, a eventualnom pobjedom se mogao vratiti na vrh ljestvice

Spursi su poveli golom Kuluševskog već u 6. minuti, nakon čega su poništena čak tri pogotka, prvo je u milimetarskom zaleđu bio Son, potom je u 21. minuti gol pogodio Sterling, ali je poništen nakon intervencija VAR-a zbog igranja rukom, a u 29. minuti Caicedo je zabio, no lopta je okrznula Jacksona, koji je bio u zaleđu, pa je uz posredstvo VAR-a i taj pogodak poništen.

Nakon svega crveni karton dobio je Romero zbog starta đonom na Enza Fernandeza, a kazneni udarac za Chelsea i izjednačenje na 1:1 realizirao je u 35. minuti Palmer, javlja HRT.

U 37. minuti još jedan poništeni gol, ovaj put zbog zaleđa Sterlinga, a u 55. minuti Spursi su ostali s devetoricom nakon isključenja Udogiea, koji je dobio drugi žuti.

Prednost na terenu Chelsea je u 75. minuti pretvorio u pogodak, zabio je Nicolas Jackson, a isti je igrač dodao drugi (90+4′) i treći svoj gol (90+7′) za konačnih 4:1.

Na ljestvici s 27 bodova vodi Manchester CIty, dok je Tottenham drugi s 26 bodova. Treći je Liverpool s 24.