Payet golčinom donio Francuskoj pobjedu

Utakmica nogometaša Francuske i Rumunjske, kojom je u petak otvoreno 15. Europsko prvenstvo na Stade de Franceu u pariškom predgrađu Saint-Denis, završila je pobjedom domaćina 2:1 (0:0).

Pred 80.000 gledatelja na ispunjenom Stade de Franceu Francuzi su poveli u 57. minuti pogotkom Oliviera Girouda koji je glavom svladao rumunjskog vratara Tatarusanua nakon ubačaja Dimitrija Payeta s desne strane.

Rumunji su do izjednačenja došli u 65. minuti kad je Bogdan Stancu realizirao kazneni udarac koji dosuđen zbog prekršaja koji je na njemu načinio Patrice Evra, javlja Hina.

Najbolji igrač utakmice Dimitri Payet u 89. minuti je postigao prekrasan pobjednički pogodak. Njegov udarac lijevom nogom s 18 metara završio je u gornjem desnom kutu rumunjskih vrata. Uz ovacije prepunog stadiona Payet je u suzama napustio igru u 90. minuti.

Utakmicu je sudio Mađar Viktor Kassai koji je podijelio tri žuta kartona Rumunjima Chirichesu, Ratu i Popi te Giroudu u francuskoj reprezentaciji.