Olmo napokon zaigrao od prve minute, Leipzig odmah briljirao

U susretu 27. kola njemačkog nogometnog prvenstva RB Leipzig je na gostovanju pobijedio Mainz sa 5-0 vrativši se na treće mjesto ljestvice.

Junak utakmice bio je trostruki strijelac Timo Werner, koji je golove zabio u 11., 48. i 75. minuti. S nova tri gola, Werner je stigao do brojke od 24 pogotka ove sezone u Bundesligi, a više od njega zabio je samo napadač Bayerna Poljak Robert Lewandowski koji je vodeći strijelac lige sa 27 golova.

Odličnu predstavu upisao je i Yussuf Poulsen koji je postigao pogodak u 23. minuti i dodao dvije asistencije. Među strijelce se upisao i Marcel Sabitzer u 36. minuti.

Od prve minute za goste je zaigrao i bivši igrač zagrebačkog Dinama Dani Olmo pruživši odličnu predstavu.

RB Leipzig se ovom pobjedom vratio na treće mjesto ljestvice sa 54 boda, tri manje od drugoplasirane Borussije Dortmund, dok vodeći Bayern ima 61 bod.

I u prvom nedjeljnom susretu slavili su gosti. Augsburg je sa 3-0 u Gelsenkirchenu porazio Schalke.