Odlična izvedba Jedvaja u velikoj pobjedi Augsburga

Nogometaši Augsburga ostvarili su vrijednu 3-0 pobjedu na gostovanju kod Schalkea u Gelsenkirchenu u prvoj nedjeljnoj utakmici 27. kola njemačke Bundeslige.

Trijumfom u Auf Schalke Areni gosti su prekinuli niz od šest utakmica bez pobjede u njemačkom prvenstvu, dok je nastavljena agonija domaće momčadi, koja već devetu utakmicu u Bundesligi ne zna za pobjedu.

Augsburg je poveo već u 6. minuti sjajnim pogotkom Lowena iz slobodnog udarca s više od 25 metara. U završnici utakmice napadači Augsburga iskoristili su pogreške u obrani domaće momčadi. Prvo je u 76. minuti 23-godišnji Noah-Joel Sarenren-Bazee postigao svoj prvi bundesligaški pogodak za 2-0, da bi u prvoj minuti sučevog dodatka Venezuelanac Sergio Cordova postavio konačnih 3-0.

Hrvatski reprezentativac Tin Jedvaj odigrao je cijelu utakmicu na središnjem braniču u pobjedničkoj momčadi, piše Gol.hr.

Augsburg je s 30 bodova skočio na 13. mjesto, dok je Schalke s 37 bodova ostao na 8. poziciji.