Olimpic napustio Premijerligu, Čelik, Metalleghe i Vitez izbjegavaju istu sudbinu

Jedan je od dva kluba, koji preseljavaju u niži rang natjecanja, odnosno u Prvu ligu FBiH, poznat nakon današnjih utakmica 8. kola Lige za ostanak, a to je sarajevski Olimpic, dok ćemo ime drugoga premijerligaša koji će napustiti elitni razred bh klupskoga nogometa, doznati u dvama preostalim kolima.

Olimpic je današnjim remijem protiv Mladosti iz Doboja kod Kaknja (3:3) izgubio i teoretske izglede u toj borbi za ostanak, ali ako ništa “Vukovi” su danas odigrali jednu dosta dopadljivu utakmicu s objektivno boljim suparnikom.

Mladost je povela u 12. minuti golom Anela Husića, a preko Brkića nakon pola sata igre i udvostručila prednost. Ipak, Muamer Svraka je već u 34. smanjio na 1:2 i to je bio rezultat prvoga poluvremena.

Golom Miljana Govedarice u 51. minuti domaćin se potpuno vraća, ali gosti već u 55. minuti ponovno vode, zahvaljujući novom zgoditku raspoloženoga Husića. Po drugi puta, u 70. minuti među strijelce se upisuje i Muamer Svraka i poravnava na konačnih 3:3. Gosti su u završnici imali dvije stopostotne prilike preko Brkića, ali su se ispriječili vratar Bandović i greda gola domaćih, pa su na taj način ipak izbjegli poraz.

U drugoj utakmici današnjega programa Lige za ostanak Čelik i Metalleghe su u jednoj lošoj nogometnoj predstavi igrali bez zgoditaka i teško je reći tko je na kraju zadovoljniji takvim ishodom. Smriko je u 89. minuti propustio veliku šansu za Čelik, a gosti su potom ostali i s čovjekom manje zbog isključenja Sarića.

Čelik trenutno ima 31, Metalleghe 30, a Vitez 29 bodova.

U sljedećem kolu sva tri ova kluba su domaćini, pa će tako Čelik odmjeriti snage s Olimpicom, Metalleghe sa Širokim Brijegom, te Vitez protiv Mladosti.

Nakon toga slijedi i zadnje, vjerojatno odlučujuće kolo, a raspored je sljedeći:
Olimpic – Vitez, Mladost – Metalleghe, Široki Brijeg – Čelik.