I Hajduk pao na Rujevici: Rijeka još bliže naslovu prvaka

Rijeka je i u 37. službenoj utakmici na Rujevici ostala neporažena. Štoviše, igrači Matjaža Keka zabilježili su 30. pobjedu svladavši Hajduk 2:0 u velikom derbiju 33. kola HNL-a, pa su zadržavši pet bodova viška u odnosu na drugoplasirani Dinamo napravili još jedan značajan korak prema osvajanju naslova prvaka.

Vodeći gol za domaće postigao je njihov kapetan Mate Maleš, uputivši u 14. minuti dalekometni projektil s gotovo 30 metara udaljenosti. Lopta se zabila pod rašlje Dantea Stipice, iako je ostao dojam da je gostujući vratar mogao ipak kudikamo bolje reagirati.

Nakon pola sata igre Riječani su udvostručili prednost, a sjajnu akciju kroz sredinu terena golom je okrunio Mario Gavranović na asitenciju Filipa Bradarića.

Gosti su prvi put priprijetili u 38. minuti kada Futacs pokušava iz okreta, ali njegov udarac je izblokiran. Jefferson minutu kasnije glavom gađa par metara daleko od Prskalova gola, a u 43. minuti novu šansu ima i Kekova momčad, međutim Mišić s 12-13 metara gađa u suparničkoga vratara.

Najljepši potez na utakmici, pored dvaju postignutih golova, bio je onaj Vlašićev u 45. minuti kada je s nekih 25 metara krasno gađao suprotne rašlje, a Prskalo jednako tako lijepo intervenirao i izbacio loptu u korner.

U sudačkom dodatku nova šansa za Gavranovića, a potom na drugoj strani i za Jeffersona, no promjene rezultata nije bilo.

Hajduk je u drugom poluvremenu imao stalnu inicijativu, ali su se Riječani obrambeno dobro postavili, znalački branili i do kraja tih iz prvoga poluvremena stečenih 2:0 i obranili. Velika pobjeda i velika zaliha u odnosu na Dinamo tri kola prije okončanja prvenstvene borbe s maksimirskim “modrima”.