Odlična utakmica Radnika i Krupe (2:2), povijesna pobjeda Tuzla City

Radnik je u 3. kolu Premijer lige BiH u Bjeljini ugostio ekipu Krupe, gdje na kraju u jednoj jako dobroj utakmici, pobjednika nije bilo, završilo je rezultatom 2:2. S druge strane nogometaši Tuzla Cityja ostvarili su prvu povijesnu pobjedu u Premijer ligi na gostovanju kod Mladosti u Doboj-Kaknju, golom Mitrovića.

Ovo su rezultati dvije utakmice Premijer lige BiH igranih u subotu, dok se u nedjelju očekuju četiri utakmice, između ostalih utakmica Širokog Brijega i Čelika na Pecari (20:30 sati), te veliki derbi na Grbavici između Željezničara i Zrinjskog (21 sat).

Radnik je rano poveo, u osmoj minuti golom Irfana Hadžića. Samo dvije minute nakon toga već je bilo 1:1, kada je radost gostima donio sjajni Elvir Koljić iz odlično pogođenoga slobodnog udarca.

Radnik je u ostatku prvog poluvremena bio bolja momčad. Imali su više izrazitijih prilika pred golom gostiju, ipak Krupa je na poluvrijeme otišla s vodstvom zahvaljujući Elviru Koljiću. Iskoristio je napadač Krupe grešku obrane Radnika i još jednom sjajno pogodio za 1:2 u sudačkoj nadoknadi.

Radnik je na početku drugog poluvremena kaznio neiskorištene prilike Krupe. U 55 minuti nakon udarca Dušana Martinovića s nekih 20-ak metara, golmanu Kutiću je iskliznula lopta iz ruku, te otišla u mrežu za izjednačenje rezultata na 2:2.

Ovo se na kraju pokazao kao konačan rezultat, u utakmici gdje su oba protivnika pokazala jako puno, uz pregršt odličnih akcija i prilika. Nakon trećeg kola ove dvije momčadi su ostale jedine neporažene uz Zrinjski i Široki Brijeg koji imaju i utakmicu manje, te sada imaju po pet bodova.

U drugoj utakmici subotnjeg rasporeda Premijer lige, Tuzla City je pobijedila na gostovanju kod Mladosti u Doboj-Kaknju. U 35. minuti nakon povratne lopte Ajdina Nukića, pogodio je Nikola Mitrović za 0:1. Pokazao se to kao konačan rezultat utakmice, unatoč određenim prilikama s obje strane. Na ovaj način Tuzla City ostvarila je povijesnu pobjedu u Premijer ligi, te sada ima 4 boda, dok je Mladost ostala na samo jednom bodu.