Odbojkašice Srbije prvakinje Europe

Nakon odbojkaša i ženska reprezentacija Srbije je postala najbolja u Europi. U finalnom susretu Srbija je nakon dva sata igre svladala Njemačku 3:2. Po setovima je rezultat bio 16:25, 25:20, 19:25, 25:20 i 15:9.

Najzaslužnije za pobjedu reprezentacije Srbije su Brizitka Molnar sa 17 poena, Jelena Nikolić je osvojila dva manje, dok je Jovana Brakočević dodala 10 poena.

Njemačka je u visokom ritmu odigrala prvi set, krenula je sa 7:10 i u nastavku je svoju prednost povečavala do krajnjih 16:25. Sljedeća dva seta nisu ponudila neizvjesnost. Drugi je otišao na stranu Srbije 25:20, treći je opet dobila Njemačka 19:25.

Na početku četvrtog seta, Srbija je u problemima. Njemačka vodi 2:7, sve do tehničkog time – outa, a onda je stigla serija Srbije. Odbojkašice Srbije su osvojile devet poena u nizu i nakon velikog preokreta su osigurale peti set.

U setu odluke dileme nije bilo. Srbija je stvorila prednost od četiri poena, a kada je povela 12:6, sve je bilo jasno. Ženska reprezentacija Srbije je po prvi put u svojoj povijesti osvojila naslova prvaka Europe.

Kod Njemačke reprezentacije vrijedi izdvojiti raspoloženi dvojac Kozuch, Brikner koje su osvojile po 20 poena.