Odbojkašice Širokog Brijega otvorile Super ligu porazom u Vogošći

Odbojkašice Širokog Brijega su na otvaranju nove sezone Super lige Federacije BiH poražene 3:2 (26:24, 25:13, 17:25, 15:25, 15:9) u Vogošći protiv istoimene ekipe koja je prošle sezone igrala Premijer ligu.

U izuzetno zanimljivoj utakmici, Širokobriježanke su uspjele osvojiti bod na vjerovatno najtežem gostovanju sezone. Iako oslabljene, zbog ozljeda vrlo bitnih igračica, odbojkašice trenera Ivice Bošnjaka su igrom i zalaganjem pokazale da će konkurirati za sami vrh u ovoj sezoni.

Prvi set tijesno je pripao domaćim odbojkašicama (26:24) dok su u drugi osvojile bez većih problema (25:13).

U nastavku susreta HŽOK Široki Brijeg ”ubacio je u višu brzinu” te osvojio treći set sa 17:25 i četvrti 15:25. U petom odlučujućem setu presudilo je iskustvo Vogošće koja je osvojila posljednji set rezultatom 15:9.

U drugom kolu Super lige Širokobriježanke će za vikend na Pecari u nedjelju, u hercegovačkom derbiju, dočekati SOK Mostar koji je na domaćem terenu slavio protiv Igmana 3:1.