Obavljen ždrijeb za Premijer ligu u sezoni 2012./2013. godina

SARAJEVO- Natjecateljska komisija Nogometnog saveza Bosne i Hercegovine (NSBiH) danas je u Vogošći obavila žrijebanje natjecateljskih brojeva klubova za premijerligašku sezonu 2012/2013.

U 1. kolu Premijer lige BiH, koja startuje 4. kolovoza, derbi će na Koševu igrati Sarajevo i Čelik. Nakon žrijebanja održan je sastanak članova Komiteta za normalizaciju s predstavnicima klubova, na kojem je priopćena informacija o finalnim pregovorima s BH Telecomom o sponzorstvu Premijer lige u naredne dvije sezone. Definiran je iznos ovog ugovora prema kojem će sponzor putem NSBiH  klubovima ukupno uplatiti 900.000 KM, što znači da će svaki klub dobiti nešto više od 56.000 KM. 

Raspored utakmica Premijer lige BiH u sezoni 2012./2013: 

1.kolo: Gradina – GOŠK, Olimpic – Rudar, Sarajevo – Čelik, Velež – Radnik, Leotar – Zrinjski, Široki Brijeg – Slavija, Travnik – Željezničar, Borac – Zvijezda.

2. kolo: GOŠK – Zvijezda, Željezničar – Borac, Slavija – Travnik, Zrinjski – Široki Brijeg, Radnik – Leotar, Čelik – Velež, Rudar – Sarajevo, Gradina – Olimpic.

3. kolo: Olimpic – GOŠK, Sarajevo – Gradina, Velež – Rudar, Leotar – Čelik, Široki Brijeg – Radnik, Travnik – Zrinjski, Borac – Slavija, Zvijezda – Željezničar.

4. kolo: GOŠK – Željezničar, Slavija – Zvijezda, Zrinjski – Borac, Radnik – Travnik, Čelik – Široki Brijeg, Rudar – Leotar, Gradina – Velež, Olimpic – Sarajevo.

5.kolo: Sarajevo- GOŠK, Velež – Olimpic, Leotar – Gradina, Široki Brijeg – Rudar, Travnik – Čelik, Borac – Radnik, Željezničar – Slavija.

6.kolo: GOŠK – Slavija, Zrinjski – Željezničar, Radnik – Zvijezda, Čelik – Borac, Rudar – Travnik, Gradina – Široki Brijeg, Olimpic – Leotar, Sarajevo – Velež.

7. kolo: Velež – GOŠK, Leotar – Sarajevo, Široki Brijeg – Olimpic, Travnik – Gradina, Borac – Rudar, Zvijezda – Čelik, Željezničar – Radnik, Slavija – Zrinjski.

8. kolo: GOŠK – Zrinjski, Radnik – Slavija, Čelik – Željezničar, Rudar – Zvijezda, Gradina – Borac, Olimpic – Travnik, Sarajevo – Široki Brijeg, Velež – Leotar.

9. kolo: Leotar – GOŠK, Široki Brijeg – Velež, Travnik – Sarajevo, Borac – Olimpic, Zvijezda – Gradina, Željezničar – Rudar, Slavija – Čelik, Zrinjski – Radnik.

10.kolo: GOŠK – Radnik, Čelik – Zrinjski, Rudar – Slavija, Gradina – Željezničar, Olimpic – Zvijezda, Sarajevo – Borac, Velež – Travnik, Leotar – Široki Brijeg.

11.kolo: Široki Brijeg – GOŠK, Travnik – Leotar, Borac – Velež, Zvijezda – Sarajevo, Željezničar – Olimpic, Slavija – Gradina, Zrinjski – Rudar, Radnik – Čelik.

12. kolo: GOŠK – Čelik, Rudar – Radnik, Gradina – Zrinjski, Olimpic – Slavija, Sarajevo – Željezničar, Velež – Zvijezda, Leotar – Borac, Široki Brijeg – Travnik.

13. kolo: Travnik – GOŠK, Borac – Široki Brijeg, Zvijezda – Leotar, Željezničar – Velež, Slavija – Sarajevo, Zrinjski – Olimpic, Radnik – Gradina, Čelik – Rudar.

14. kolo: GOŠK – Rudar, Gradina – Čelik, Olimpic – Radnik, Sarajevo – Zrinjski, Velež – Slavija, Leotar – Željezničar, Široki Brijeg – Zvijezda, Travnik – Borac.

15. kolo: Borac – GOŠK, Zvijezda – Travnik, Željezničar – Široki Brijeg, Slavija – Leotar, Zrinjski – Velež, Radnik – Sarajevo, Čelik – Olimpic, Rudar – Gradina.

(www.jabuka.tv)

Komentiraj: