Novo Vrijeme nakon velikog preokreta izborilo finale

Poznat je i drugi sudionik finala 1. HMNL. Omiškom Olmissumu se domaćom pobjedom u Makarskoj u finalu pridružilo Novo Vrijeme.

Dubrovački Square je pružio dobar otpor, posebno u prvom dijelu kad je i vodio, ali ipak mora potpisati kapitulaciju.

Trebao je Novom Vremenu preokret za plasman jer je nakon prvog poluvremena bilo 2:0 za goste. Bili su Makarani bolji, aktivniji i više su prijetili, ali Dubrovčani nemilosrdno koriste greške domaće obrane i preko Kuraje već u trećoj minuti i Cvjetkovića na isteku prvog dijela imaju dva gola prednosti.

No u drugom poluvremenu sve sjeda na svoje mjesto. Već u ranoj fazi su preko Osredkara i Pulinha Makarani došli do 2:2, a u posljednjih deset minuta su dovršili posao. Zabio je Osredkar u 33. za kompletiranje preokreta, a još dva gola za sigurno slavlje je dodao Lucas, piše Sportnet.

Makarani su tako došli na korak do ostvarenja cilja zvanog naslov prvaka jer će u četvrtak protiv Olmissuma imati jednaku prednost kao i večeras – domaći teren.

Olmissum s minimalnih 1:0 u finale preko Futsal Dinama