Novo razočaranje: Marin Čilić neočekivano poražen u drugom kolu Miamija

Marin Čilić još jednom je podbacio i ostao bez pobjede protiv protivnika koji nije trebao predstavljati baš toliki problem. Andrej Rubljov iznenadio ga je u drugom kolu Miamija i svladao s dva puta po 6:4…

Od Australian Opena Marin Čilić nije spojio dvije pobjede. Tamo je svladao trojicu protivnika i došao do četvrtog kola, a nakon toga upisao je samo jednu pobjedu i tri poraza. Jedinu pobjedu ostvario je u Indian Wellsu gdje je igrao protiv Dušana Lajovića.

Poraz koje je upisao su razočaravajući, redom je riječ o igračima protiv kojih je bio favorit, ali jednostavno je gubio. U Dubaiju ga je svladao Gael Monfils, u Indian Wellsu Denis Shapovalov te u Miamiju Andrej Rubljov.

Protiv Rubljova je igrao 2015. godine u Ženevi i slavio u tri seta uz spašenu meč loptu u drugom setu. Ovdje se nije spasio i izgubio je sa 6:4, 6:4.

Kako je Čilić igrao, dovoljno govori podatak da je Rubljov imao čak 22 break lopte u meču, a iskoristio je četiri. S druge strane Čilić je imao tek dvije i obje je iskoristio.

Samo početak meča bio je na Marinovoj strani jer je poveo s 2:0, ali nakon toga Rubljov uzima četiri gema zaredom i preuzima kontrolu nad setom, prenosi Sportnet.rtl.hr.

U drugom setu Rubljov je došao do breaka u trećem gemu, Čilić se vratio i poravnao na 4:4 da bi odmah izgubio servis i tako začinio jako loš nastup na svom početnom udarcu.