Novi kiks Veleža, remi Leotara i Slobode

Nogometaši Rudara i Veleža su u 15. kolu Premijer lige BiH remizirali 2:2, te ostali u donjem dijelu tablice.

Prvi dio prvog poluvremena bio je jako skroman i bez ijednog pravog uzbuđenja, da bi nogometnu uspavanku prekinuo iznenadni gol za vodstvo Rudara u 23. minuti.

Ćosić je u želji da prsima vrati loptu golmanu napravio veliku grešku, a do nje je stigao Jakupović i iz neposredne blizine matirao Kačavendu za 1:0.

Velež je uzvratio u 34. minuti. Udarac Vehabovića pogodio je stativu, a odbijenu loptu u mrežu je pospremio Ćosić. Pomoćni sudac je prvo poništio pogodak zbog zaleđa, ali je nakon konzultacija, glavni sudac Adis Mulahasanović ipak pokazao na centar.

U 52. minuti dosuđen je jedanaesterac za Rudar, a siguran s bijele točke bio je Mandić.

Konačnih 2:2 u 75. minuti postavlja Hasanović.

U drugoj utakmici koja je počela u 13 sati, Leotar i Sloboda također su remizirali odigravši 1:1 (Aćimović 72. ; Vukanović ag. 89.)