Norvežani nakon velike drame svladali Island i izborili SP

Norveški rukometaši osvojili su peto mjesto na Euru nakon što su u Budimpešti u produžetku svladali Island 34:33 (27:27, 16:12)

U najdramatičnijoj utakmici za peto mjesto ikad na europskim prvenstvima, Islanđani i Norvežani su se borili kao da su u pitanje medalje, a na kraju su slavili Norvežani, koji su se tako izravno plasirali na Svjetsko prvenstvo u Švedskoj i Poljskoj sljedeće godine.

U zadnjoj sekundi regularnog dijela Islanđanin Jonson nije uspio pogoditi prazna norveška vrata, a u zadnjoj sekundi produžetka Reinkind je pogodio za konačnih 34:33.

Sagosen (8) i Reinkind (6) su bili najbolji kod Norveške, a Magnusson je s deset golova predvodio Island.

U polufinalima koja se igraju u petak navečer sastaju Danska i Španjolska, te Francuska i Švedska.