Nogometašice Širokog Brijega upisale pobjedu u povijesnoj utakmici!

Nogometašice Širokog Brijega u subotu su u kampu Musa-Karačić na Mostarskom blatu odigrale prvu utakmicu u povijesti kluba te proslavile ujedno i prvu pobjedu svladavši Čapljinu u prijateljskom susretu rezultatom 4:2.

Favorizirana ekipa Čapljine, inače član Prve ženske lige FBiH, dobro je otvorila susret pogotkom Ele Šušak u 10. minuti utakmice, a to je ujedno bila i jedina ozbiljnija prilika gostujućih nogometašica u prvom dijelu.

Širokobriježanke su u nastavku kreirale sjajan preokret. Za izjednačenje te prvi pogodak u povijesti kluba postigla je Lea Lončar u 25. minuti koja nije imala problema svladati gostujuću vratarku u situaciji ‘1 na 1’. Nekoliko minuta kasnije, izabranice trenera Ivana Kvesića dolaze u vodstvo, a ovaj put u 28. minuti zabila je Marijana Šakić.

Pred kraj prvog poluvremena u igru je ušla Ivana Mikulić koja je, nakon minute provedene na terenu, sjajnim lob udarcem postigla treći pogodak za svoju momčad.

Sredinom drugog dijela susreta za 4:1 udarcem s vrha šesnaesterca pogodila je Katarina Ljubić. Čapljina je pred sami kraj utakmice smanjila rezultat na 4:2 preko Helene Perić.

ŽNK Široki Brijeg s treninzima je počeo sredinom listopada 2014. godine, a za svega nekoliko mjeseci klub je ‘izbacio’ četiri reprezentativke Bosne i Hercegovine. Utakmica s Čapljinom bila im je prva u povijesti kluba, a u rujnu ove godine priključit će se Prvoj ženskoj ligi Federacije BiH.