NK Šujica prvak Međužupanijske lige klubova HBŽ-a i ZHŽ-a

Utakmicom na Mokrom Docu gdje su NK Rakitno i HNK Kupres u prijateljskom ozračju odigrali 0:0 i podijelili bodove kompletirano je posljednje kolo Međužupanijske nogometne lige klubova Hercegbosanske i Zapadnohercegovačke županije u kojoj su naslov prvaka osvojili nogometaši Šujice i na taj način stekli pravo sudjelovanja u Drugoj ligi FBiH – Skupina Jug za sezonu 2018/19., no još uvijek nije sigurno hoće li se odlučiti za igranje u najvišem rangu natjecanja.

Prethodno je Šujica u ovom zadnjem kolu s 4:2 nadigrala momčad Junaka, dok su u jednoj pravoj golijadi Drinovci sa 6:4 pobijedili Šatora.

Šujica je u 10 odigranih utakmica ostvarila 8 pobjeda i 2 poraza uz gol razliku 29:10 i sa 24 osvojena boda priskrbila naslov najboljega.

Drugo mjesto su Osvojili Drinovci sa 16, a treće Junak iz Srđevića s 15 bodova. Kupres je završio kao četvrti s 13, a Šator iz Glamoča kao peti s 12 bodova, dok je Rakitno posljednje šesto sa 8 osvojenih bodova.

Međužupanijska liga bi naredne sezone trebala biti brojnija, jer prema najavama iz NK Bužana momčad iz Prisoja se vraća u natjecanje, prema određenim informacijama možda čak i HNK Mladost iz Širokoga Brijega, a u ovom rangu natjecanja sudjelovat će i Sloga iz Ljubuškog, koja iz Druge lige seli u najniži rang natjecanja.