Nizozemci nakon produžetaka srušili Engleze i izborili veliko finale

Nizozemska je nakon produžetaka u Portugalu svladala Englesku 3:1 i plasirala se u finale Lige nacija gdje će igrati protiv domaćina završnog turnira.

U finalu prvog izdanja Lige nacija Portugalu će se suprotstaviti Nizozemska, koja je u četvrtak nakon produžetaka preokretom došla do pobjede 3:1 protiv  Engleske.

Nakon prvog poluvremena “Gordi Albion” je vodio pogotkom Marcusa Rashforda iz kaznenog udarca u 32. minuti. Skupocjeni Ajaxov branič De Ligt nevjerojatno je pogriješio, poklonio je loptu Sterlingu i onda ga je srušio. Sudac Turpin pokazao je na bijelu točku, a Rashford je bio precizan.

Nizozemska je izjednačila u 73. minuti –  iskupio se za svoju pogrešku De Ligt, koji je glavom nakon udarca iz kuta poslao loptu u mrežu. Bio je to zaslužen gol Nizozemske, koja je bolja u nastavku.

U 83. minuti Jesse Lingard je nakon prelijepe brze akcije Engleske pogodio mrežu, ali prvi put na utakmici uključio se VAR i pogodak je poništen. I nakon sučevog dodatka ostalo je 1:1, pa smo krenuli u produžetke.

Potpuni preokret mladoj nizozemskoj momčadi u 97. minuti donijela je velika pogreška Stonesa, kojemu je Depay uzeo loptu, a Quincy Promes iz odbijanca trese mrežu. Gol je službeno upisan kao autogol Kylea Walkera.

Potvrda pobjede došla je zahvaljujući pogrešci Barkleya, koji je ničim izazvan u svom šesnaestercu poslužio Depaya, a ovaj je bez oklijevanja proslijedio do Promesa, koji je za konačnih 3:1 pogodio ovaj put bez dodatne pomoći engleskog igrača kao kod ranijeg pogotka.

Finale Portugal – Nizozemska na rasporedu je u nedjelju.