Niko Kovač upisao šestu pobjedu zaredom s Monacom

Nogometaši Lillea slavili su s 3-0 u gostima kod Bordeauxa u 23. kolu Francuske lige i zadržali čelno mjesto na tablici, a pobjede su ubilježili i njihova tri najbliža pratitelja.

Lille je do 15. pobjede ove sezone došao pogocima Yazicia, Weaha i Davida. Na klupi Lillea ostao je Domagoj Bradarić, dok je Toma Bašić odigrao cijeli susret za Bordeaux.

Lille ima dva boda više od Lyona, koji je u gostima pobijedio Dijon s 1-0 golom Paquete u 22. minuti.

PSG je s 3-0 nadigrao kod kuće Nimes, dok je Marseille odigrao 2-2 kod Lensa. Momčad s juga Francuske, za koju je svih 90 minuta odigrao Duje Ćaleta Car, vodila je s 2-0 na poluvremenu, ali nije uspjela zadržati vodstvo.

Monaco, kojeg vodi hrvatski trener Niko Kovač, nalazi se na četvrom mjestu s 45 bodova, a danas je bio bolji od Nice s 2:1. Oba pogotka postigao je Ben Yedder (28/11m, 51), dok je za goste precizan bio Lees-Melou (41), piše HRT.