Nijemci nemoćni, Francuzi slavili nakon autogola Hummelsa

U posljednjoj utakmici prvog kola Europskog nogometnog prvenstva Francuska je u derbiju skupine F u Münchenu slavila nad Njemačkom s minimalnih 1:0.

Bila je to dosta čvrsta utakmica uz puno taktičkog nadmudrivanja, gdje nijedna momčad nije htjela izgubiti jer ih obje još čeka neugodni Portugal u ovoj skupini.

Francuzi su poveli u 20. minuti, Lucas Hernandez ubacio je s lijeve strane oštro i prizemno prema petercu, a Mats Hummels nespretno to zakucao u vlastitu mrežu.

Njemačka je dominirala u posjedu lopte, ali čitavo vrijeme je Francuska s Mbappeom i Benzemom prema naprijed izgledala puno konkretnija i opasnija.

U nastavku susreta Francuzi su preko Rabiota imali vratnicu, Mbappeu je poništen pogodak koji bi bio prava majstorija, nakon zaleđa, a u jednoj kontri Hummels je srušio Mbappea u šesnaestercu, ali sudac Del Cerro se nije odlučio pokazati na bijelu točku.

U samoj završnici Francuzi su prodali još jednu kontru Nijemcima, Mbappe i Benzema su izigrali domaću obranu, a potonji je pospremio loptu u mrežu, ali ponovno se oglasio VAR zbog zaleđa i Francuzima je opet opravdano poništen još jedan pogodak.

Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao i po mnogima prvi favorit prvenstva Francuska, je upisala jako bitnu pobjedu.

U idućem kolu Francuze očekuje dvoboj s Mađarima, a Nijemci će u novi težak okršaj s Portugalom.