Nevjerojatna golijada u Bundesligi i veliki preokret u derbiju Leipziga i Bayerna

Super zanimljivo bilo je u predzadnjem kolu Bundeslige. Postignuto je čak 37 golova, odnosno u prosjeku više od četiri po utakmici.

Najbolju utakmicu odigrali su najbolji – Leipzig i Bayern. Novi-stari prvak je protiv prvoga pratitelja slavio s 5:4 u jednoj neobičnoj utakmici. Leipzig je vodio 4:2 do 84. minute, a na kraju je izgubio rezultatom 5:4! Redom su za goste pogađali Lewandowski (2), Alcantara, Alaba i Robben, koji je zabio taj pobjednički gol u sudačkom dodatku, dok su Sabitzer, Pouseln i Timo Werner (2) bili strijelci za domaći tim. Inače, Alaba je u 91. izjednačio na 4:4, a Robben u 95. zabio za trijumf Bavaraca.

“Ludo” je bilo i u srazu Werdera i Hoffenheima, koji je u Bremenu slavio s 5:3, a jedan gol dao je i bh. reprezentativac Ermin Bičakčić. Dva je dodao i sjajni Andrej Kramarić. Gosti su vodili sa čak 5:0, a potom se malo opustili, pa je domaćin ublažio poraz sa tri vezana zgoditka.

Hertha je s 2:0 slavila u gostima kod otpisanoga Darmstadta, a Vedad Ibišević odigrao je 90 minuta za goste, dok je Mario Vrančić u domaćem timu zamijenjen u 64. minuti. Kalou i Torunarigha su zabijali za goste.

Schalke i HSV odigrali su 1:1, a strijelci su bili Burgstaller za domaće i Lasogga u 92. za goste. HSV će u zadnjem kolu u međusobnom srazu s Wolfsburgom odlučivati tko će od ova dva kluba u dodatne kvalifikacije budući da su Ingldstadt i Darmstadt već ispali.

U ostalim susretima Augsburg i Borussia Dortmund odigrali su 1:1, kao i Freiburg i Ingolstadt. U susretu Bayera i Kölna bilo je 2:2, dok je Mainz s 4:2 savladao Eintracht, iako su gosti iz Frankfurta vodili 2:0.

Dvoboj Wolfsburga i Borussije M’gladbach je bio prekinut kod rezultata 1:1 zbog kiše, a nakon što je utakmica nastavljena tim je rezultatom i okončana.

Bayern je ranije osigurao titulu, Leipzig je u Ligi prvaka, Borussia D. i Hoffenheim se bore za treće mjesto i direktan plasman u Ligu prvaka. Hertha, Freiburg i Köln se pak bore za pozicije koje vode u Europsku ligu.