Neslavan Dinamov oproštaj od Europe

Nogometaši zagrebačkog Dinama zaključili su nastup u Europskoj ligi domaćim porazom od Ludogoreca 1:2 osvojivši u šest utakmica samo jedan bod uz negativnu razliku pogodaka 3-11.

Pred vrlo malo gledatelja na stadionu Maksimir golove za bugarskog prvaka postigli su Abalo (27) i Bezjak (73), dok je strijelac za Dinamo bio Čop (45).

U drugom dvoboju u skupini Čornomorec je u Eindhovenu u izravnom dvoboju za prolaz pobijedio PSV 1-0 golom Dja Djedejea u 59. minuti. Ukrajinci su od 87. minute igrali s igračem manje, no PSV nije uspio izjednačiti što bi mu bilo dovoljno za drugo mjesto u skupini.

Ludogorec je pobjedom u Maksimiru potvrdio prvo mjesto u skupini sa 16 bodova, Čornomorec je osvojio drugo mjesto sa 10 bodova, PSV je treći sa sedam, a Dinamo na začelju samo s jednim bodom. (Bljesak.info/Hina)