NBA: Zubac solidan, a Šarić drugi najbolji skakač u momčadi Minnesote

U noći sa srijede na četvrtak je na rasporedu bilo devet utakmica u NBA ligi, a od hrvatskih igrača nastupili su Dario Šarić i Ivica Zubac, obojica ostavši na jednoznamenkastom broju poena. Inače večer je obilježio i sukob u svlačionici Memphis Grizzliesa koji je skoro eskalirao u teži incident…

Los Angeles Lakersi poraženi su na svom terenu protiv Oklahoma Cityja, a nakon što nije dobio minutažu u prošlom susretu, Ivica Zubac ovaj put zaigrao je deset minuta. Za to vrijeme ostvario je solidan učinak od osam poena (4/4 za dva) i dva skoka te asistenciju i blokadu, piše Sportnet.rtl.hr.

Paul George je briljirao, uništio je Lakerse s 37 poena i tako na najbolji način odgovorio navijačima domaćina koji su ga “uzeli na zub” i negodovali kod njegovih dodira s loptom. Navijači Lakersa nisu mu oprostili što je izabrao Thunder umjesto LA-a, no njihov stav samo je dodatno motivirao Georgea.

Russell Westbrook ostvario je triple-double sa 14 poena, 16 skokova i deset asistencija, ali i uz očajan šut iz igre 3/20 dok je Steven Adams dodao 14 poena i 15 skokova. Lakerse bez LeBrona Jamesa i Rajona Ronda predvodili su Kentavious Caldwell-Pope s 25 poena, Brandon Ingram sa 17 poena i 11 skokova te Josh Hart s 13 poena i 15 skokova.

Boston Celticsi u najboljem nastupu Gordona Haywarda nakon ozljede lakoćom su svladali Minnesotu sa 115:102. Hayward je s klupe upisao 35 poena (14/18 iz igre) i pet asistencija te tako pomogao Celticsima da dođu do pobjede iako su igrali bez Kyrieja Irvinga.

Dario Šarić naviknuo je u Philadelphiji na značajniju ulogu nego što ima ovdje te je za 22 minute upisao samo sedam poena (2/5 za dva, 1/2 za tri), ali sa šest skokova bio je drugi skakač svoje momčadi, iza Karl-Anthonyja Townsa koji je upisao 28 poena, 12 skokova i sedam asistencija. Njega je pratio Andrew Wiggins s 31 poenom.

Burno je bilo u Memphisu gdje su Grizzliesi izgubili od Pistonsa 94:101, a Memphis je tako upisao treći uzastopni poraz i deseti u zadnjih 13 utakmica. Nakon susreta došlo je do sukoba u svlačionici gdje su se na suprotnim stranama našli Garrett Temple i Omri Casspi, prozivajući jedan drugog za odgovornost, a nakon naguravanja suigrači su ih razdvojili.

Koban za Grizzliese bio je Blake Griffin s 26 poena, osam skokova i sedam asistencija, a na drugoj strani 26 poena i deset skokova dodao je Jaren Jackson.

Ante Žižić propustio je treću utakmicu zaredom zbog problema s koljenom, a Cavsi su glatko poraženi od Miamija 117:92. Clevelandu su se vratili Tristan Thompson i Rodney Hood, ali nisu pomogli u izbjegavanju teškog poraza. Josh Richardson predvodio je Heat s 24 poena, a na drugoj strani Thompson je ubacio 14 poena.

Dallas se prošetao do pobjede u Charlotteu gdje je slavio sa 122:84 uz postavljen novi rekord franšize po broju ubačenih trica u četvrtini. Dallas ih je ubacio čak deset u prvoj dionici koju je dobio s 42:26 i tu krenuo prema pobjedi. S po 18 poena goste su predvodili Luka Dončić (deset skokova) i Dennis Smith. Kod domaćina Kemba Walker ubacio je 11 poena.

Brooklyn je dobio Pelicanse unatoč čak 34 poena i 26 skokova Anthonyja Davisa, 25 poena Elfrida Paytona, 21 poen Julisa Randlea i 20 poena Jruea Holidaya. Doprinos igrača s klupe Pelicansa bio je minoran, dodali su tek pet poena i s njima na klupi New Orleans je tonuo u zaostatak. D’Angelo Russell s 22 poena i 13 skokova predvodio je domaćina.

Philadelphia je slavila u Phoenixu sa 132:127, imala je 30 poena prednosti u trećoj dionici, no domaćin je u završnici smanjio na minus tri. Ipak su Sixersi izdržali i upisali pobjedu. Joel Embiid ubacio je 42 poena uz 18 skokova, a čak 30 poena ubacio je u prvom poluvremenu.