NBA doigravanje: Pobjede domaćina, dobar nastup Bogdanovića

Bojan Bogdanović bio je prvo ime Indiana Pacersa koji su noćas po drugi puta poraženi od Boston Celticsa u prvoj rundi doigravanja. U konačnici su slavili sa 99:91.

Za razliku od prve utakmice u kojoj su Celticsi prelomili susret u trećoj četvrtini, ovoga puta dogodilo se to u samoj završnici susreta. U konačnici su slavili s 99:91 što znači kako su uspješno obranili prednost domaćeg terena te tako poveli s 2-0 u seriji koja sada seli u Indianapolis.

Pacersi su odigrali jako dobro kroz treću četvrtinu, a na krilima Darrena Collisona napravili seriju 10:0 za vodstvo 70:58. Na ulasku u posljednjih 12 minuta Indiana je vodila sa 79:68, međutim, uslijedila je velika serija Celticsa od 16:0 koja je uključivala i osam vezanih poena Kyrieja Irvinga.

Tako je Boston pet minuta prije kraja poveo sa 86:82. U završnici susreta jako dobri Bojan Bogdanović držao je goste u igri, a dvije minute prije isteka vremena zabio je i tricu za vodstvo 91:89. No, njegova momčad do kraja susreta nije ubacila nijedna poen, naspram deset koliko su postigli Celticsi.

Pobjedničku momčad predvodio je Kyrie Irving s 37 poena, šest skokova i sedam asistencija, Jayson Tatum dodao je 26 koševa, a Gordon Hayward 13 poena i pet skokova.

Bojan Bogdanović susret je zaključio s 23 poena (5/13 za dva, 4/8 za tricu, slobodna bacanja 1/2), osam skokova, tri asistencije i četiri ukradene lopte za 35 i pol minuta na terenu. Thaddeus Young dodao je 15 koševa i šest skokova.

Druga utakmica između Milwaukee Bucksa i Detroit Pistonsa završena je istim ishodom. Bucksi su odigrali jako dobro te obranili prednost domaćeg terena pobjedom od 120:99. Time su stigli na pola puta do pobjede u jednoj seriji doigravanja što čekaju još od 2001. godine.

Nakon zaostatka u prvoj, Detroit se vratio u drugoj četvrtini te na poluvrijeme otišao s minimalnom prednošću (57:56). Međutim, na krilima Giannisa Antetokounmpoa koji je sam ubacio 13 poena, Bucksi su treću četvrtinu dobili s visokih 35:17, a na ulasku u posljednju dionicu imali 93:76. Uspjeli su Pistonsi doći na minus sedam u jednom trenutku, no više od toga nije išlo.

Eric Bledsoe s 27 poena i šest skokova bio je prvo ime Milwaukeeja, Antetokounmpo je dodao 26 koševa i 12 skokova, a Khris Middleton 24 poena, pet skokova i osam asistencija.

Pistonse je predvodio Luke Kennard s 19 poena, dok su po 18 koševa dodali Andre Drummond (16 skokova) i Reggie Jackson (osam asistencija).

Nakon pobjede od 32 razlike u prvom susretu, Houston Rocketsi ovoga puta nisu bili baš tako uvjerljivi, ali svejedno su upisali jednu visoku pobjedu. Ponovno su obranili domaći teren protiv Utah Jazza kojeg su noćas porazili rezultatom 118:98. Cijela je utakmica bila potpuno jednosmjerna, a Houston nijednom nije bio u zaostatku. Već je nakon prve četvrtine imao okruglih 20 razlike (39:19) što je uspio sačuvati do kraja, prenosi Sportnet.hr.

James Harden ubilježio je triple-double učinak od 32 koša, 13 skokova i deset asistencija. Chris Paul dodao je 17 poena, dok su po 16 koševa ubacili Eric Gordon i P.J. Tucker.

S po 17 koševa u dresu Utahe najbolji su bili Ricky Rubio (devet asistencija, četiri ukradene lopte) i Royce O’Neale.