Nakon trilera u pet setova Čilić ispao s US Opena

Marin Čilić izgubio je 3:2 u setovima od Španjolca Carlosa Alcaraza u osmini finala US Opena Alcaraz je na kraju slavio sa 6:4, 3:6, 6:4, 4:6, 6:3 protiv hrvatskog tenisača.

Odigrao je Čilić jako dobar meč protiv Alcaraza, vraćao se konstantno nakon zaostatka, u četvrtom setu spasio je silne break lopte Carlosa Alcaraza, a onda on napravio break i izborio peti set.

U prvom setu Čilić je Alcarazu uzeo servis odmah na početku, ali ga je Španjolac odmah i vratio te oduzeo servis hrvatskom tenisaču i onda priveo taj prvi dio meča u svoju korist 6-4. Drugi set donosi sličnu situaciju samo sada servis na početku gubi Čilić koji ga odmah i vraća i oduzima ga Španjolcu i on ovaj set dobiva sa 6-3.

Treći set donosi izjednačenu igru, Alcaraz uzima servis hrvatskom tenisaču tek na kraju za 6-4. U četvrtom setu je situacija ponovljena, samo sada na kraju Čilić uzima servis Alcarazu za 6-4 nakon što je prethodno spasio čitav niz break prilika.

I u petom setu je Čilić startao breakom, poveo, ali već u sljedećem gemu je izgubio svoj servis, potom još jedan i Španjolac je odjurio do pobjede i četvrtfinala.

U vrlo izjednačenom meču Čilić je servirao 14 aseva, a španjolski tenisač četiri. No Čilić je napravio i 13 dvostrukih grešaka i čak 66 neprisiljenih pogreške. Suparniku je pet puta uzeo servis, a svoj je gubio šest puta.

O tome koliko je meč bio izjednačen govori činjenica da je hrvatski tenisač u meču osvojio 142 poena, a Alcaraz samo poen više.