Nakon pobjede u Tuzli, Sarajevo na korak do finala Kupa BiH

Nogometaši Sarajeva slavili su u prvoj utakmici polufinala Kupa BiH na gostovanju kod Tuzla Cityja s rezultatom 0:1.

Bila je dosta borbena i otvorena utakmica s obje strane, a pogodak odluke pao je u 56. minuti.

Kao i u nedavnom prvenstvenom derbiju protiv Širokog Brijega, strijelac je bio Matias Fanimo, čiji je udarac s vrha šesnaesterca uz pomoć vratnice završio u mreži vratara Muminovića.

Momčad koju s klupe vodi bivši trener Sarajeva, Husref Musemić, pokušala je u nastavku doći do izjednačenja, ali Sarajevo je znalački sačuvalo lijepu prednost za uzvrat koji se igra 28. travnja na Koševu.

U drugom polufinalu u Banjoj Luci sastaju se banjalučki Borac i federalni drugoligaš Klis iz Butorović Polja.

U finalu Kupa u svibnju će se igrati jedna utakmica, i to u trening kampu NS BiH u Zenici. Eventualno ako Sarajevo, koje je veliki favorit i za naslov prvaka, osvoji Kup, to bi bila dobra vijest i za nekoliko premijerligaša koji se bore za Europu, a koji su ispali iz Kupa, poput Širokog Brijega, Zrinjskog i Veleža, a možda i Željezničara jer bi onda i četvrto mjesto vodilo u Europu.

Klis bio na rubu senzacije, ali Borac je “dodao gas” i upisao uvjerljivu pobjedu