Klis bio na rubu senzacije, ali Borac je “dodao gas” i upisao uvjerljivu pobjedu

Nogometaši Borca upisali su na svom terenu uvjerljivu pobjedu (4:1) u prvoj utakmici polufinala Kupa BiH protiv federalnog drugoligaša Klisa iz Butorović Polja.

Ova utakmica se po rasporedu inače trebala odigrati dan ranije, ali je zbog sniježnih padalina odgođena za ovu srijedu.

Borac je rano poveo već u šestoj minuti poveo preko Moriatisa. Iako su Banjalučani generalno bili puno kvalitetnija momčad, Klis, koji je dva ranga ispod Borca pokazao je da nije nimalo bezazlen protivnik te je stvorio nekoliko izglednih prigoda pred vratima domaćih.

U 59. minuti momci iz Butorović Polja su potpuno šokirali favorizirane Banjalučane. Za izjednačenje na semaforu iz slobodnog udarca sjajno je pogodio Kudra.

Iako je tada izgledalo da bi gosti mogli napraviti i senzaciju te izboriti neki povoljan rezultat uoči uzvrata, Borac se za 10 minuta oporavio i stigao je ponovno u vodstvo. Nakon udarca Mehanovića, lopta se od Pirije odbila u mrežu za 2:1. domaćih.

U 81. minuti uslijedio je novi autogol, ovaj put svoju mrežu zatresao je Mušinović. Konačnih 4:1 postavio je Mehanović u 87. minuti.

Uzvrat se igra za dva tjedna na stadionu “Rođeni” u Vrapčićima.