Najbolji kada je najpotrebnije: Cristiano Ronaldo u 34. godini odigrao svoju najveću utakmicu

Cristiano Ronaldo ušao je još malo više u legendu portugalskog, ali i svjetskog nogometa nakon što je hat-trickom izborio remi Portugala u utakmici protiv Španjolske na Svjetskom prvenstvu u Rusiji. Napadač Real Madrida zabio je dva pogotka u prvom poluvremenu za vodstvo, a potom i u samoj završnici iz slobodnog udarca za konačnih 3:3.

Hat-trick koji je zabio bio mu je 51. u karijeri, prvi za reprezentaciju na svjetskom prvenstvu, te ukupno 51. u povijesti FIFA-inih svjetskih prvenstava. Postao je i najstariji igrač (33 godine i 130 dana) koji je postigao tri pogotka na Svjetskom prvenstvu u jednoj utakmici.

Sretan sam. To je bila moja najbolja utakmica na svim svjetskim prvenstvima na kojima sam nastupio. Sretan sam i zbog činjenice da smo igrali jako dobro. Mislim da je rezultat u konačnici bio pošten, komentirao je Cristiano nakon utakmice.

Portugal je bez poraza prošao prvu prepreku u Rusiji, a sada mu slijede dvije utakmice u kojima bi trebao slaviti – Maroko i Iran.

Svjetsko prvenstvo je tek počelo. Primarni cilje je izboriti prolaz dalje. Nakon toga je sve moguće. Jedni smo od kandidata za naslov, ali ne i favoriti. Dobri smo kao momčad i to je najvažnije, zaključio je Ronaldo, piše Dnevnik.hr.

Iduća utakmica Portugala na rasporedu je u srijedu kada igra protiv Maroka. Podsjetimo, Iran je u petak šokirao Maroko i golom u 95. minuti ugrabio tri boda.Iranci su sada vodeća reprezentacija u skupini B, a u sljedećem kolu igraju protiv Španjolske.