Na drugom kraju svijeta slave hrvatskog napadača: Zabio dva gola u utakmici odluke

Nogometaši Persije Jakarte slave prvi naslov indonezijskog prvaka nakon 17 godina, 11. ukupno u povijesti.

Za naslov je najzaslužniji hrvatski napadač Marko Šimić koji je zabio oba gola za 2:1 pobjedu Persije protiv Mitre Kukar u posljednjem, 34. kolu.

Persiji je trebala pobjeda za osiguranje naslova budući je imala svega bod viška od Persatuan Makassara (pobjeda 5:1) koji je igrao protiv posljednjeplasiranog PSMS-a.

Šimić je u 17. minuti zabio iz jedanaesterca, a drugi u 59. minuti nakon udarca glavom na oduševljenje 70.000 navijača. Gosti su u 71. minuti promašili jedanaesterac, a u 88. minuti pao je gol za konačni rezultat, pišu Sportske novosti.

Tko je Marko Šimić?

Riječ je o 30-godišnjem napadaču čije ime u Hrvatskoj možda neće puno značiti, ali u jugoistočnoj Aziji je – ikona!

U Hrvatskoj je karijeru započeo u mladim pogonima Rijeke i Zagreba, a kratko je igrao u Lokomotivi i Interu. U Persiji Jakarti igra od 2017. godine i sezonu je završio s 18 postignutih prvenstvenih golova.