Musa: Idemo dalje, u Travniku nas čeka iznimno bitna utakmica

Sezona Širokog izgleda sve bolje i bolje. Kako drukčije rezimirati sedam pobjeda i dva prvenstvena remija te pobjedu nad Željezničarom u prvoj utakmici osmine finala Kupa BiH. Ipak, kako to trener Slaven Musa često zna reći, uvijek može bolje.

U Širokom su nakon novog trijumfa nad Željom na sedmom nebu. A kako i ne bi bili. Tih 2:0 u režiji najboljeg strijelca Premijer lige BiH svih vremena Wagnera sjajno se nadovezalo na prvenstvenih 1:0 protiv Sarajeva na Pecari.

Široki je u nizu od pet pobjeda, a kako sada stvari stoje, u sjajnoj je prilici osigurati jesensku krunu i plasman među osam najboljih u Kupu. Jasno, na Pecari sada imaju odličnu atmosferu, momčad je u formi, ali Musa je već nekoliko puta istaknuo da je vrlo važno da svi skupa ‘ne polete’, da ostanu s obje noge na zemlji. Najbolji mogući recept za provođenje tog plana u djelo pristup je iz utakmice u utakmicu…, a sljedeću, posljednju prije reprezentativne stanke, Široki igra na Piroti.

– Čeka nas iznimno bitna utakmica u Travniku, rekao je nakon Želje, dodajući: Igramo u ponedjeljak, što će reći da imamo dan više da se odmorimo od Sarajeva i Želje, dva iznimno jaka protivnika u samo par dana razmaka. Jasno, učinit ćemo sve da pobijedimo.

Jasno, vrlo važna stavka u ovom ubitačnom ritmu, raspoloživost je kadra. Musina procjena da protiv Želje rezultat u prvoj utakmici može izvući i s timom koji nije najjači mogući pokazala se ispravnom, pa je za Travnik dobio natrag poveći broj odmorenih prvotimaca. U odnosu na Sarajevo, protiv Plavih s Grbavice uopće nisu korišteni Antonio Soldo, Boris Pandža, Stipo Marković i Davor Landeka, Wagner je dobio poluvrijeme, Zvonimir Kožulj dvadesetak minuta.

– Mihaljević je protiv Želje trebao igrati od prve minute, ali je u zadnji tren otpao zbog viroze. Svi ostali igrači ciljano su odmarani, uključujući i Wagnera koji je prvotno trebao odigrati samo pola sata, ali smo ga, kako nismo imali rješenja prema naprijed, morali uvesti već na poluvremenu, prokomentirao je Musa, ističući i forsirani izostanak Dine Ćorića, koji je pocrvenio protiv Sarajeva.

Na otvaranju Zadrinog Memorijala protiv Dinama

Široki Brijeg će nadolazeću reprezentativnu stanku i ove godine iskoristiti da bi sudjelovao na Memorijalu Blage Zadre u Vukovaru, čiji je pobjednik bio u sva tri dosadašnja izdanja. Ove zime neće tako lako do naslova, jer prvog dana ovogodišnjeg izdanja Memorijala, 10. listopada s početkom u 15.30 sati za protivnika će imati najtrofejniji hrvatski klub, Dinamo. Drugi par poluzavršnice su Osijek i Vukovar 1991. (13.30 sati). Utakmice za treće i prvo mjesto na rasporedu su 12. listopada u 13.30 i 15.30 sati.

Wagner ne staje

Brazilac Wagner nikako da stane. Prošle sezone u svim je natjecanjima zabio 22 pogotka (18 u prvenstvu, 4 u Kupu), nakon čega su mnogi pomislili ‘to je to, ipak mu je 36 godina’. Bili su u krivu. Jer, evo, Široki još nije odradio ni pola sezone, a on je blizu polovice tog učinka. Na svom kontu ima već 9 komada (2 u Europi, 2 u Kupu, 5 u prvenstvu). Nastavi li u ovom ritmu, bit će sigurno ugrožen i rekord po broju postignutih golova u Premijer ligi BiH svih vremena, koji je odnedavno u njegovom vlasništvu. Dogodilo se to u 8. kolu, kada je svojim 91. pogotkom preskočio Emira Obuću (90).

(Dnevni list | Foto: Domagoj Ledić)