Modrić lijepim pogotkom potvrdio visoku pobjedu Reala

Real Madrid stigao je do pobjede na gostovanju kod imenjaka u Valladolidu u sklopu 27. kola španjolskog prvenstva. Kraljevski klub slavio je s visokih 4:1 nakon 90 minuta igre, a strijelac posljednjeg zgoditka bio je Luka Modrić.

Bila je to utakmica s dva različita poluvremena. U početku je sve mirisalo na novi Realov posrtaj. Jedva se aktualni prvak Europe držao protiv raspoloženog domaćina koji je nizao šansu za šansom ispred Realovih vrata, piše Index.hr.

Ludilo u prvom poluvremenu

Valladolid je u 30. minuti poveo golom Anuara, a Real poravnao četiri minute kasnije, ali nevjerojatno je što se sve dogodilo prije toga.

Sergi Guardiola u 14. minuti pogodio je za prednost Valladolida nakon sjajne akcije i semafor je pokazao 1:0, ali glavni arbitar konzultirao je VAR i poništio pogodak.

Dvije minute ranije domaći su dobili i penal, ali Ruben Alcaraz je loptu napucao daleko iznad Realovog gola. U 18. minuti Valladolid je ponovno postigao pogodak, ali je isti ponovno poništen. Ovaj put zbog zaleđa.

Konačno, u 30. minuti Sergi Guardiola je ubačaj s desne strane vratio na drugu stativu, a Anuar poentirao pokraj nemoćnog Courtoisa, da bi samo četiri minute kasnije Raphael Varane poravnao na 1:1.

Benzema kreirao preokret, Modrić potvrdio pobjedu

I onda u osam minuta Karim Benzema je zabio dva gola i donio Realu prednost 3:1.

Sudac Gil je u 50. minuti pokazao na penal nakon što je domaća desetka Plano neshvatljivo naivno i neoprezno srušio Odriozolu na desnoj strani šesnaesterca, a minutu kasnije Benzema je s bijele točke pogodio za 1:2. Nije se Valladolid praktički ni oporavio od primljenog gola, a Benzema je još jednom pogodio.

U 59. minuti Toni Kroos je izveo korner s lijeve strane i ubacio za usamljenog napadača, koji je sa 7-8 metara zabio glavom i riješio Realove probleme u ovoj utakmici.

Potvrdu visoke Realove pobjede donio je Luka Modrić golom u 85. minuti utakmice, dok su pet minuta ranije Madriđani ostali bez Casemira koji je isključen. Zvuči nevjerojatno, ali Brazilcu je to prvi crveni karton u Realu i uopće u karijeri.

Karim Benzema dodao je Modriću na lijevoj strani, a hrvatski reprezentativac sjurio se dijagonalno u kazneni prostor domaćina. Prvo je “biciklom” prošao svog čuvara, a onda lijepo plasirao loptu u protivničku mrežu za konačnih 4:1.

Modriću je ovo bio četvrti zgoditak ove sezone u svim natjecanjima, a još ima i šest asistencija.

Hrvatski napadač Duje Čop za Valladolid igrao je od 73. minute.