Dinamo i kad igra s pričuavama prejak za ostale: Sigurna pobjeda u derbiju protiv Rijeke

Dinamo je u derbiju 24. kola HNL-a pobijedio Rijeku 3:1 i pobjegao joj na golemih 17 bodova prednosti.

Nevjerojatna je lakoća kojom Dinamova druga momčad dobiva utakmice u HNL-u. Kažemo druga, jer su samo dva igrača iz početne postave koja je pobijedila Benficu bila u sastavu za susret s Rijekom. Svi u Maksimiru su glavama odavno u Lisabonu, a ova utakmica doslovno je poslužila kao ubijanje vremena do uzvrata s Benficom, piše Index.hr.

Počelo je dobro za Rijeku, ali Bišćanova momčad je nakon vodećeg gola Puljića izgledala kao da ni sama ne vjeruje da će uspjeti obraniti to vodstvo. Rijeka je povela nakon krasne akcije u 6. minuti kad je Mamić ubacio nisku loptu s lijeve strane. Puljić je na nju došao prije Perića i rutinski zabio za 0:1. Bio je to prvi i jedini udarac Rijeke na gol u prvih sat vremena nogometa.

Dinamovoj veznoj liniji Moro-Šunjić-Majer trebalo je malo vremena da proigra. Kadzior i Šitum bili su previsoko na krilima, ali kad su se malo spustili, a napadu se priključili i Moharrami i Rrahmani, domaćini su postajali sve opasniji. U 16. minuti Majer je fantastičnom loptom našao Šituma na drugoj stativi, ali je ovaj očajno reagirao. U 33. minuti Moro je lijepo proigrao Kadziora koji je dobro zavrnuo u peterac, ali tamo nije bilo nikoga.

I kad se činilo da će Rijeka izdržati do poluvremena, Dinamo je zabio. U 42. minuti Rrahmani je poslao nisku loptu s krila, a Šitum ju je lukavo propustio kroz noge. To je iz koraka izbacilo Velkovskog kojemu je Moro uzeo loptu i zapucao prema golu, a spretni Gavranović ju je skrenuo u gol za 1:1.

Sudačka pogreška za 2:1

U nastavku – ista slika. Dinamo je dominirao, iako nije stvarao previše prilika, a drugi gol zabio je nakon pogreške suca Matoca. Odbijena lopta pogodila je Acostyja u rame malo ispred okomite linije kaznenog prostora. Nigerijac je leđima bio okrenut sucu, Dinamovi igrači sugerirali su igranje rukom i Matoc je nasjeo te dosudio slobodan udarac. Iz njega je Kadzior ubacio, Perić nadskočio cijelu riječku obranu i glavom pogodio za 2:1.

Jedina utjeha Riječanima može biti činjenica da bi Dinamo vjerojatno kad-tad zabio gol budući da su se gosti potpuno povukli i prepustili Dinamu loptu. Potpuni preokret donio je Moro u 69. minuti. Andrić, koji je ušao pola minute ranije, napravio je dar-mar u kaznenom prostoru i dodao Atiemwenu koji spušta loptu Moru, a ovaj pogađa prvi kut za konačnih 3:1.

Tako je Dinamo došao do osme uzastopne domaće pobjede u svim natjecanjima. Naslov u HNL-u može početi slaviti. Ostala je još “samo” Europa.