Modrić briljirao protiv Celte

Real je pobijedio Celtu Vigo 4:0 na stadionu Santiago Bernabeu u 28. kolu La lige.

Strijelci za madridski klub bili su Vinicius Junior i Arda Guler, dok su Vicente Guaita i Carlos Dominguez postigli autogolove.

Momčad trenera Carla Ancelottija tako se vratila na sedam bodova prednosti u odnosu na drugu Gironu, koja je jučer slavila nad Osasunom (2:0). Barcelona je treća sa 61 bodom, dok četvrti Atletico Madrid ima 55 bodova.

Luka Modrić bio je u početnom sastavu te je igrao do 83. minute i za to vrijeme je svojim ubačajima donio dva gola Realu. Oba puta je u sredini kaznenog prostora pronašao Antonija Rüdigera. Prvo je u 21. minuti ubacio iz kornera, Rüdiger je pucao glavom, a Guaita obranio, no nije uspio zaustaviti Viniciusov drugi udarac.

Kapetan hrvatske reprezentacije potom je u 79. minuti novim krasnim ubačajem naciljao Rüdigera, a njemački stoper je snažno pucao glavom. Lopta se od prečke odbila u Guaitu, a potom u mrežu, zbog čega se pogodak vodi kao autogol.

Osim sudjelovanjem u golovima, Modrić je fanove oduševio i potezom iz 45. minute. Jedan od najboljih veznjaka u povijesti najprije je sačuvao loptu pokraj Manua Sancheza, a potom je vješto povukao unatrag i odigrao petom.

Netko je na X-u podijelio snimku toga poteza i napisao: “Djed je još uvijek lagan.” Fanovi su u komentarima napisali: “Kako to misliš djed? On je naš najveći talent”, “Čarobnjak”, “GOAT”, “S njim se na terenu osjećam sigurno”, “Tako je cool”, “Modrić je poput vina”, piše Index.hr.